Penta zřejmě vzdává boj o Sazku

25.8.2011 15:44   |  

Skupina Penta se nejspíše nezúčastní výběrového řízení na prodej majetku a podniku společnosti Sazka vyhlášeného insolvenčním správce Sazky před týdnem. Agentuře Mediafax to řekl mluvčí Penty Investments Martin Danko.

„Máme vážné pochybnosti o zvoleném způsobu prodeje. Pod hlavičkou Penty se výběrového řízení na 90 procent účastnit nebudeme,“ prohlásil Danko a zdůraznil, že definitivně se investiční skupina ještě nerozhodla.

Podmínky prodeje Sazky schválil i soud. Penta již dříve uvedla, že zvolený způsob prodeje majetku a podniku Sazky ale považuje za nestandardní a diskriminační, neboť zvýhodňuje největší věřitele, skupiny PPF a KKCG.


Čtěte také: Rozhodnuto: Sazka se prodá v tendru. Penta protestuje


Pentě se nelíbí podle ní příliš vysoká jistina ve výši půl miliardy korun, kterou musí složit každý vážný uchazeč o Sazku, i pokuta v trojnásobné výši, pokud vítěz výběrového řízení koupi Sazky nedotáhne do konce. Penta také navrhovala prodat Sazku ve veřejné dražbě, která je podle ní více transparentní, než výběrové řízení a obálková metoda.

„Zvažujeme právní kroky,“ řekl agentuře Mediafax Danko a dodal, že Penta je jeden z velkých věřitelů Sazky, kterých je včetně těch nejmenších kolem 2300. „Věřitel, který se tímto zmanipulovaným tendrem cítí poškozený, může podat trestní oznámení,“ podotkl.

Insolvenční správce Sazky Josef Cupka vyhlásil výběrové řízení na prodej zadlužené loterijní společnosti, která je v konkurzu od konce května, v pátek. Do 23. září mohou firmy zasílat své nabídky, o tři dny později je správce za účasti věřitelského výboru a notáře otevře a oznámí vítěze. Ten mimo jiné poté musí zajistit, aby ke koupi Sazky získal souhlas antimonopolních úřadů.

Autor: duk

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web