Penzijní fondy ČP a Generali se sloučí

Zhruba pětasedmdesát tisíc klientů penzijní společnosti Generali – která transformací v rámci penzijní reformy vznikla z původního penzijního fondu – zažije v následujících týdnech administrativní změnu. Penzijní společnost České pojišťovny se sesterským fondem zfúzuje a on zanikne.

Penzijní fondy
12.6.2013 12:15   |  

Sloučení penzijních fondů přichází poté, co se letos v lednu domluvilo mezi PPF a Generali tak, že italská Generali ovládne celý Generali PPF Holding. Fúze penzijních společností schválilo vedení obou firem v březnu, nyní jej posvětila Česká národní banka.

Mluvčí České pojišťovny Tomáš Zavoral uvedl, že transakce by se měla dokončit v červnu. Fakt, že Penzijní společnost České pojišťovny převezme Generali a ne naopak, vyplývá z pozice obou subjektů na trhu. Zatímco Penzijní společnost ČP je největším fondem čítajícím 1,3 milionu klientů a čtvrtinovým podílem na trhu, fond Generali představuje nejmenšího hráče.

Generali se ani nepřihlásila k prodeji vlastních produktů takzvaného druhého pilíře, vyplývajícího z penzijní reformy, a měla svým klientům nabízet produkty druhého pilíře z dílny ČP. Na druhou stranu správcem aktiv obou společností je tradičně Generali. Spojením obou firem skupina logicky ušetří.

„Penzijní společnost České pojišťovny poskytuje již nyní produkty pod různými značkami členům skupiny Generali PPF Holding v Česku, a to jak pod značkou Generali, tak pod značkou ČP. Penzijní společnost nabízí čtyři účastnické fondy s různými investičními strategiemi, které jsou spravovány největším středoevropským správcem aktiv – Generali PPF Asset Management,“ popsal situaci Zavoral. Nástupnická společnost převezeme od Generali smlouvy o penzijním připojištění uzavřené před prvním lednem letošního roku.

Klienti zanikající Generali penzijní společnosti by na sloučení fondů mohli vydělat – v zásadě platí, že čím větší fond, tím vyššího dosahuje zhodnocení klientských prostředků. Penzijní společnost ČP loni připsala zhodnocení 2,2 procenta, Generali jej ještě neoznámila, ale odhad se pohyboval zhruba o procento níže.


Čtěte také:

Výnosy penzijních fondů loni nepřekonaly inflaci

Nečas: Česko se bez reformy penzijního systému neobejde

Prodej spoření na penzi zatím vázne, klientů jsou jen stovky


Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web