Plán Equa bank na trhu nových hypoték: Do tří let získávat pět procent ročně

Equa bank se pouští do nabídky refinancování hypoték. V horizontu tří let chce získávat na českém trhu ročně pět procent z nově poskytovaných hypoték. Cílovou skupinou pro banku jsou především klienti starší třiceti let, kteří už mají hypotéku u některé ze současných velkých bank. Na obdobnou skupinu klientů cílí také další dvě menší banky Zuno Bank a Air Bank.

 Equa bank
1.2.2012 12:50   |  

„Tito klienti jsou velmi často nespokojení s tím, jak k nim jejich stávající poskytovatel hypotéky přistupuje. Zpravidla jsou banky ochotné snížit sazby až v okamžiku, kdy začne klient tvrdě vyjednávat nebo z banky odcházet, uvedl Ondřej Hák, ředitel oddělení hypoték Equa bank.

Nabídka Equa bank má být zajímavá hlavně pro ty, kterým končí v nejbližších měsících fixace úroků u stávající hypotéky. „Podle našich odhadů končí úroková fixace v Česku každý rok přibližně 180 tisícům klientů. Nejčastěji lidé fixují úroky na pět let a na druhém místě je pak tříletá fixace. Právě to jsou klienti, na které se zaměříme,“ doplnil Hák. Banka klientům slibuje, přibližně o půl procenta nižší úrokovou sazbu, než jakou dostanou od své stávající banky.

Equa bank vznikla z Banco Popolare po jejím převzetí britským fondem AnaCap, v Česku má aktuálně 13 poboček (čtyři v Praze, tři v Brně, dvě v Ostravě a po jedné v Mladé Boleslavi, Plzni, Liberci a v Hradci Králové).

Autor: sal

Komentáře

Čtěte také

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Estonsko je stále bez prezidenta, nepomohlo ani zvláštní grémium

Nového estonského prezidenta se po marných pokusech parlamentu nepodařilo dnes zatím vybrat ani zvláštnímu voličskému grémiu. Z pěti kandidátů žádný v prvním kole hlasování… více

Mobilní web