Platební karta podle přání českých žen? Může i vonět

26.7.2010 16:24   |  

S netradičním průzkumem nyní přišly firmy GfK a MasterCard. Vyplývá z něj, že 31 procent dotazovaných žen by uvítala, kdyby byla karta vyrobená z ekologických materiálů. Třicet procent si přeje vlastní obrázek na kartě a čtyři procenta uvedla požadavek, že by karta mohla vonět.

Více než polovina žen design karty přitom považuje za méně důležitý. Pět procent žen by si přálo, aby bylo na kartě zrcátko, nebo aby karta byla průhledná.

„V rámci průzkumného šetření se snažíme sledovat trendy a vývojové tendence v nákupním chování držitelů karty,“ prohlásil obchodní ředitel MasterCard Europe pro Českou republiku Pavel Javorský. „Proto nás zajímaly například výsledky zabývající se otázkou, na kterých místech, kde se dosud kartami neplatí, by ženy rády platební kartu využívaly,“ dodal.

Z březnové studie vyplývá, že sedmdesát procent žen používá platební kartu nejčastěji k nákupu potravin a oblečení. Devět procent potom platí kartou u benzinových stanic a šest procent ji využívá k platbám na internetu. Složenky a inkaso platí kartou pět procent dotázaných.

V budoucnu by ženy uvítaly možnost platit kartou u lékaře (49 procent), na úřadech (45 procent) a ve větší míře v restauracích a barech (44 procent) a v kinech a divadlech (37 procent).

Ze služeb navázaných k platebním kartám by ženy nejčastěji přivítaly slevy v supermarketech (90 procent), slevy za energii (87 procent) a výhody u telekomunikačních operátorů (79 procent). Stejný počet žen odpověděl, že by je lákaly také slevy v obchodech s módou.

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web