Pobočky nové Air Banky připomínají více než banku obchod

13.7.2011 15:17   |  

Nově vzniklá Air Bank za skupiny PPF zvolila v Česku netradiční design svých poboček. Jejich prostory připomínají spíše obchod, než klasickou banku. Stěny jsou barevné, nábytek moderní a nenaleznete zde ani přepážky či automaty na čekací lístky.

Banka má za cíl prolomit dosavadní pojetí bank a retailového bankovnictví. Klienti se mohou posadit k počítačům a buď pracovat se svým účtem sám, nebo požádat pracovníky o pomoc. Lavice, na kterých klienti sedí, jsou umístěny u stěn, takže nehrozí, že by se jim někdo například díval přes záda monitoru.

Designové zpracování nábytku vychází z filozofie Physical brand design, která má za cíl prostřednictvím tvaru a vzhledu objektů pracovat s vnímáním a pozitivními emočními zážitky zákazníků. V rámci projektu designu vznikají scénáře, které podporují emoce a představivost a využívají kouzlo metaforického, imaginárního světa. Designér se stává vypravěčem příběhu.

Design bankovních poboček vychází z filozofie Physical brand design


Čtěte také: Kellner získal licenci pro Air Bank, otevřít by měla ještě letos


Oproti ostatním bankám, přichází Air Bank ještě s jednou novinkou. Bude téměř celá elektronická s minimálním využitím papíru a klasických per. K předání dokumentů zákazníkovi, bude sloužit scanner, který mu je odešle do jeho emailu. Místo klasických propisek by měly být pro klienty k dispozici elektronická pera. Většinu operací tak bude možné řešit úplně bez papírů.

Sedačky jsou umístěny tak, aby poskytovaly soukromí

Air Bank se má podle dřívějších vyjádření zaměřit na klienty z řad občanů a menších firem. „Plánujeme spustit plnohodnotnou retailovou banku, tedy včetně poboček a internetového bankovnictví. Budeme se soustředit na koncové zákazníky, ne na firemní,“ uvedl v červnu pro server FinExpert budoucí mluvčí Air Bank Rostislav Kocman.

Autor: Kristina Blümelová

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web