Počty bankovních odboček v Evropě klesají, v Česku je to naopak

Evropské banky za loňský rok snížily počet svých odboček o 5500, tedy zhruba o 2,5 procenta. Nejvíce se rušily v Řecku, ve Španělsku a v Irsku. Vyplývá to z údajů Evropské centrální banky.

ilustrační foto
11.8.2013 12:37   |  

Od začátku světové finanční krize se počet evropských bankovních odboček snížil o 20 tisíc. V některých zemích střední a východní Evropy včetně Česka se ale počet poboček naopak zvyšuje.

Snížením odboček chtějí banky ušetřit provozní náklady a výdaje na režii. Trendu napomáhá rozvoj internetových a telefonních bankovních služeb. V letech 2008-2012 se počet evropských bankovních poboček snížil o osm procent. V současné době jich je 218.687, jedna připadá na 2300 obyvatel EU.

V Řecku se loni počet poboček snížil o 5,7 procenta a letos bude snižování jejich počtu pokračovat. Španělsko loni přišlo o 4,9 procenta odboček, Irsko o 3,3 procenta.

V České republice se naopak podle statistik EU loni počet bankovních odboček zvýšil o 2,3 procenta, v Polsku dokonce o čtyři procenta. Zvýšení zaznamenala i Litva, a to o 1,8 procenta.


Čtěte také:

Banky s úvěry firmám šetří. I kvůli regulaci

Americkým bankám hrozí pokuty, do hypoték míchaly „toxický odpad“

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web