Počty bankovních odboček v Evropě klesají, v Česku je to naopak

Evropské banky za loňský rok snížily počet svých odboček o 5500, tedy zhruba o 2,5 procenta. Nejvíce se rušily v Řecku, ve Španělsku a v Irsku. Vyplývá to z údajů Evropské centrální banky.

ilustrační foto
11.8.2013 12:37   |  

Od začátku světové finanční krize se počet evropských bankovních odboček snížil o 20 tisíc. V některých zemích střední a východní Evropy včetně Česka se ale počet poboček naopak zvyšuje.

Snížením odboček chtějí banky ušetřit provozní náklady a výdaje na režii. Trendu napomáhá rozvoj internetových a telefonních bankovních služeb. V letech 2008-2012 se počet evropských bankovních poboček snížil o osm procent. V současné době jich je 218.687, jedna připadá na 2300 obyvatel EU.

V Řecku se loni počet poboček snížil o 5,7 procenta a letos bude snižování jejich počtu pokračovat. Španělsko loni přišlo o 4,9 procenta odboček, Irsko o 3,3 procenta.

V České republice se naopak podle statistik EU loni počet bankovních odboček zvýšil o 2,3 procenta, v Polsku dokonce o čtyři procenta. Zvýšení zaznamenala i Litva, a to o 1,8 procenta.


Čtěte také:

Banky s úvěry firmám šetří. I kvůli regulaci

Americkým bankám hrozí pokuty, do hypoték míchaly „toxický odpad“

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Holešovické nákupní centrum Lordshipu bude nižší, s parkovištěm pro místní

Radnice Prahy 7 se domluvila s firmou Lordship na podobě nákupního centra Holešovický trojúhelník na pozemku mezi ulicemi Veletržní, Strojnická a U Studánky. Potvrdili to starosta… více

Mobilní web