Podnikatel Vítek chce údajně koupit od Komerční banky pohledávku za Sazkou

13.12.2010 18:28   |  

Podnikatel Radovan Vítek je podle webu motejlek.com a informací ČTK připraven zaplatit téměř 600 milionů korun za pohledávku Komerční banky, která je za loterijní společností Sazka. Vítek už prý minulý týden koupil 400milionovou pohledávku Raiffeisenbank za Sazkou za necelých 300 milionů korun. Podle serveru iHNed.cz má Vítek zájem také na vykoupení zbývajících pohledávek za Sazkou od České spořitelny a Fortisu.

Mluvčí Komerční banky Monika Klucová ČTK řekla, že nebude komentovat spekulace. Podobně se vyjádřila i Sazka. „Informaci jsme konzultovali s partnery a podle našeho názoru jde o účelově vypuštěnou spekulaci, která má ovlivnit probíhající jednání s finančními institucemi,“ uvedl mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund.

„Nabídl jsem Komerční bance za její pohledávku 50 procent,“ řekl Vítek pro motejlek.com. Sazka ze zákona musí ze zisku podporovat sport a tělovýchovu. V roce 2004 její hospodaření ovlivnila výstavba nové haly, firma musí splácet mnohamiliardové náklady.

Server iHNed.cz informoval, že Vítek plánuje vykoupení zbývajících pohledávek za Sazkou od České spořitelny a Fortisu. Hodlá prý též získat dluhopisy Sazky, které drží většinou zahraniční majitelé. Nabytím pohledávky od Raiffeisenbank a Komerční banky by se Vítek stal největším věřitelem Sazky, uvedl server.

Největší loterijní firma v tuzemsku Sazka vytvořila za tři čtvrtletí letošního roku čistý zisk 1,036 miliardy korun, což bylo na úrovni stejného období roku 2009. Zisk ze sázkové a loterní činnosti překročil 950 milionů korun, zisk z neloterijních činností, podléhajících dani z příjmu, činil téměř 86 milionů korun.

Miliardář Vítek nedávno plně ovládl kyperskou firmu Gandolf Consultancy Limited, která je většinovým akcionářem tuzemské investiční a realitní společnosti Czech Property Investments. Ta je jedním z nejaktivnějších investorů do podnikatelských nemovitostí na českém trhu.

Autor: čtk, haj, foto Jan Schejbal Týden.cz

Komentáře

Čtěte také

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Financial Times: Trapná V4 těží z EU a zároveň se ji snaží zničit

Za trapné britský list Financial Times (FT) ve svém článku o rozporech uvnitř Evropské unie před zářijovým summitem v Bratislavě označil země visegrádské čtyřky (Česko, Slovensko,… více

Mobilní web