Pojišťovna Direct loni prohloubila ztrátu

7.6.2010 8:19   |  

Jedna z nejmenších pojišťoven na českém trhu Direct Pojišťovna, jež se zaměřuje na přímý prodej pojistek, skončila loni se ztrátou 435 milionů korun oproti předloňskému prodělku 403 milionů korun.

Zatímco finančně se pojišťovně nedaří, obchodně ano: podle výroční zprávy loni uzavřela o polovinu více pojistek, a to 49 tisíc, zatímco předepsané pojistné vzrostlo o 58 procent na 228 milionů korun. Šéf nových trhů mateřské firmy RSA Paul Whittaker deníku E15 řekl, že Direct by měla být v zisku v roce 2013.

Do loňska se Direct Pojišťovna profilovala na autopojistkách, teď nabízí i pojištění majetku a letos má přibýt i cestovní pojištění. Neživotní pojišťovna Direct působí na českém trhu od roku 2007. Jejím vlastníkem je firma Intouche, do loňska ovládaná rovným dílem izraelskou DIFI a britskou RSA. Ta loni získala stoprocentní podíl.

Čtěte více:

Paul Whittaker: Z žádného regionu neodejdeme

Autor: Tereza Zavadilová

Komentáře

Čtěte také

Severnímu Irsku se z EU nechce. Připojení k republice připouští i Dublin

Severnímu Irsku se z EU nechce. Připojení k republice připouští i Dublin

Nejen představitelé Skotska, ale i politici v Ulsteru hledají cestu ze složité situace, kterou regionu přineslo referendum o vystoupení Británie z Evropské unie. V Severním Irsku… více

Mobilní web