Pojišťovna VIG loni zvýšila zisk o desetinu

aktualizováno Rakouská pojišťovna Vienna Insurance Group (VIG) loni zvýšila hrubý zisk přibližně o deset procent na téměř 560 milionů eur (14 miliard korun). Vyplývá to z předběžných výsledků, které dnes firma zveřejnila.

 Vienna Insurance Group
24.1.2012 14:40   |  

Skupinu VIG v České republice zastupují Kooperativa pojišťovna, Česká podnikatelská pojišťovna a Pojišťovna České spořitelny. Podíl těchto tří podniků na českém pojišťovacím trhu činí zhruba 30 procent, píše VIG ve své tiskové zprávě.

Celkové předepsané pojistné VIG stouplo o více než tři procenta na devět miliard eur. V samotné České republice se zvýšilo téměř o šest procent na 1,9 miliardy eur.


Čtěte také: Největší polskou pojišťovnu ovládne Talanx International


„Vienna Insurance Group předběžnými údaji za rok 2011 dokázala, že je úspěšná i za složitých rámcových ekonomických podmínek. V případě pojistného zaznamenáváme, navzdory někdy výrazným výkyvům u významných měn střední a východní Evropy, nárůst ve výši 3,4 procenta, čímž přesahujeme ostatní trh.“, řekl Günter Geyer, šéf Vienna Insurance Group.

Skupina nově vstupuje do Bosny a Hercegoviny. Dále ovládla společnosti Intersig v Albánii a životní pojišťovny Polisa v Polsku. „Opatřeními ke zvýšení efektivity optimalizujeme ziskovost koncernu. Našim cílem jako předního pojišťovacího koncernu střední a východní Evropy je poskytování nejlepších služeb klientům.“ uvedl Geyer.

Autor: nos, čtk

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web