Pojišťovně Allianz vzrostl ve čtvrtletí zisk o 11 procent

Největší evropská pojišťovna Allianz v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk o 11 procent na 1,82 miliardy eur (téměř 50 miliard korun). Hospodaření podpořil zejména vysoký růst příjmů, uvedla ve své předběžné výsledkové zprávě pojišťovna. Allianz vlastní rovněž investiční společnost PIMCO, která ve čtvrtletí zaznamenala další odliv peněz.

 Sídlo Allianz v Berlíně
6.5.2015 14:25   |  

Provozní zisk pojišťovny vzrostl o pět procent na 2,86 miliardy eur. Celkové příjmy se pak zvýšily o 11,2 procenta na 37,8 miliardy eur (bilion korun).

Objem peněz v divizi správy majetku, která zahrnuje i společnost PIMCO, se zvýšil o 7,2 procenta na 1,41 bilionu eur. Celkový objem aktiv ve správě společnosti PIMCO se ale o 5,4 procenta snížil. PIMCO se s odlivem peněz investorů potýká od loňského září, kdy odešel spoluzakladatel firmy Bill Gross a po něm i několik dalších vysokých manažerů. Pojišťovna potvrdila výhled na letošní rok a dál počítá se ziskem 10,4 miliardy eur. To je zhruba stejně jako loni.

List The Wall Street Journal upozornil, že Allianz obvykle zveřejňuje část důležitých výsledků hospodaření před valnou hromadou. Celková zpráva za první čtvrtletí bude zveřejněna 12. května. Valná hromada se koná dnes a současný generální ředitel Michael Diekmann by na ní měl předat funkci Oliverovi Bätemu. Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších pojišťoven.


Čtěte také:

Allianz má nižší zisk, vyplatí ale rekordní dividendu

Pojišťovně Allianz vzrostl zisk o 11 procent, zvedne kvůli tomu dividendu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tesco ve střední Evropě prý chtěla koupit maďarská banka, Orbán byl proti

Tesco ve střední Evropě prý chtěla koupit maďarská banka, Orbán byl proti

O údajném prodeji středoevropských aktivit zadluženého britského řetězce Tesco se po Česku a Slovensku začalo spekulovat i v maďarských médiích. Podle nich měla o akvizici silný… více

Komerční prezentace
Mobilní web