Pojišťovně Allianz vzrostl zisk o 11 procent. Zvedne kvůli tomu dividendu | E15.cz

Pojišťovně Allianz vzrostl zisk o 11 procent. Zvedne kvůli tomu dividendu

Pojišťovně Allianz vzrostl zisk o 11 procent. Zvedne kvůli tomu dividendu
Allianz
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Největší evropské pojišťovně Allianz se podařilo zvýšit ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 11 procent na 1,6 miliardy eur, zhruba 44,4 miliardy korun. Výsledky překonaly i odhady analytiků. Na růstu se podílela hlavně pojišťovací divize. Pojišťovna se chystá kvůli tomu na dividendách vyplatit 50 procent zisku, doposud to bylo 40 procent.

Provozní zisk vzrostl o pět procent na 2,65 miliardy eur. Příjmy se zvýšily o 14,5 procenta na 29 miliard eur. Zvýšil se zisk i z pojišťovacích aktivit, Allianz se však stále potýká se slabými výsledky v divizi správy majetku. Provozní zisk společnosti Pacific Investment Management Co (Pimco) klesl o osm procent.

Odliv peněz dosáhl téměř 50 miliard eur, většinu těchto peněz investoři stáhli z fondu po překvapivém oznámení odchodu spoluzakladatele firmy Billa Grosse 26. září. Dalších 48,3 miliardy USD (1,1 bilionu korun) stáhli investoři v říjnu. Allianz se nicméně hájí tím, že odliv peněz je v souladu s jejím očekáváním.

Krok k akcionářům

Pojišťovna překvapila investory novou dividendovou politikou, která je přátelštější k akcionářům. Tento krok má zřejmě povzbudit akcionáře, kteří jsou nervózní kvůli změnám ve vedení a odlivu investorů ze společnosti Pimco. Allianz dodala, že její provozní zisk za celý rok by mohl dosáhnout 10,5 miliardy eur, což je na horním konci jejího dosavadního očekávání.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.

Allianz: Se změnou času se výrazně zvyšuje riziko nehod všeho druhu

Allianz nasazuje proti pojistných podvodům hlasový analyzátor

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!