Pojišťovně Allianz vzrostl zisk o 11 procent. Zvedne kvůli tomu dividendu

Největší evropské pojišťovně Allianz se podařilo zvýšit ve třetím čtvrtletí čistý zisk o 11 procent na 1,6 miliardy eur, zhruba 44,4 miliardy korun. Výsledky překonaly i odhady analytiků. Na růstu se podílela hlavně pojišťovací divize. Pojišťovna se chystá kvůli tomu na dividendách vyplatit 50 procent zisku, doposud to bylo 40 procent.

Allianz
7.11.2014 9:12   |  

Provozní zisk vzrostl o pět procent na 2,65 miliardy eur. Příjmy se zvýšily o 14,5 procenta na 29 miliard eur. Zvýšil se zisk i z pojišťovacích aktivit, Allianz se však stále potýká se slabými výsledky v divizi správy majetku. Provozní zisk společnosti Pacific Investment Management Co (Pimco) klesl o osm procent.

Odliv peněz dosáhl téměř 50 miliard eur, většinu těchto peněz investoři stáhli z fondu po překvapivém oznámení odchodu spoluzakladatele firmy Billa Grosse 26. září. Dalších 48,3 miliardy USD (1,1 bilionu korun) stáhli investoři v říjnu. Allianz se nicméně hájí tím, že odliv peněz je v souladu s jejím očekáváním.

Krok k akcionářům

Pojišťovna překvapila investory novou dividendovou politikou, která je přátelštější k akcionářům. Tento krok má zřejmě povzbudit akcionáře, kteří jsou nervózní kvůli změnám ve vedení a odlivu investorů ze společnosti Pimco. Allianz dodala, že její provozní zisk za celý rok by mohl dosáhnout 10,5 miliardy eur, což je na horním konci jejího dosavadního očekávání.

Allianz působí i v České republice. Na tuzemský trh vstoupila v roce 1993 a během svého působení si vybudovala pozici jedné ze tří největších českých pojišťoven.


Čtěte více:

Největší evropská pojišťovna Allianz zvýšila zisky o desetinu

Allianz: Se změnou času se výrazně zvyšuje riziko nehod všeho druhu

Allianz nasazuje proti pojistných podvodům hlasový analyzátor

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce na hranici se Srbskem postavit „masivnější obranný systém“

Maďarsko chce vybudovat druhý plot podél své hranice se Srbskem. Podle oznámil to maďarský premiér Viktor Orbán. Předpokládá, že druhá bariéra pomůže posílit obranu před možným… více

Mobilní web