Pojišťovně Uniqa rostl zisk díky příjmům z pojistného

Rakouské pojišťovně Uniqa vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním o 15,5 procenta na 94 milionů eur (2,6 miliardy korun). Hospodaření společnosti, která působí i v České republice, podpořily vyšší příjmy z pojistného.

 Uniqa pojišťovna
22.5.2015 9:13   |  

Pojišťovna současně ponechala beze změny výhled na celý letošní rok. Zisk před zdaněním se má zvýšit na 425 až 450 milionů eur z loňských 377,9 milionu eur.

Příjmy z pojistného ve čtvrtletí stouply o pětinu na 2,04 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se mírně zhoršil na 98,8 z 97,9 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

Konsolidovaný čistý zisk stoupl o 37,5 procenta na 76,9 milionu eur. Generální ředitel Andreas Brandstetter dodal, že k růstu přispělo také snížení administrativních nákladů o téměř 11 procent. Zisk rostl navzdory odpisům hodnoty dluhopisů Heta Asset Resolution v objemu devět milionů eur, napsala agentura Reuters.

Uniqa patří v České republice mezi osm největších pojišťoven. V roce 2013 vybrala na pojistném 5,7 miliardy korun.


Čtěte také:

Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři

Uniqa loni prokázala pojistné podvody za 55 milionů korun

Martin Žáček bude řídit pojišťovnu Uniqa i na Slovensku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci

Příčinu pátečního požáru na Barrandově zjistí až odborní znalci aktualizováno

Příčinu pátečního požáru filmových kulis v ateliérech na pražském Barrandově, který podle odhadů způsobil škodu až 100 milionů korun, odhalí až odborná znalecká zkoumání.… více

Mobilní web