Pojišťovně Uniqa rostl zisk díky příjmům z pojistného

Rakouské pojišťovně Uniqa vzrostl v prvním čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním o 15,5 procenta na 94 milionů eur (2,6 miliardy korun). Hospodaření společnosti, která působí i v České republice, podpořily vyšší příjmy z pojistného.

 Uniqa pojišťovna
22.5.2015 9:13   |  

Pojišťovna současně ponechala beze změny výhled na celý letošní rok. Zisk před zdaněním se má zvýšit na 425 až 450 milionů eur z loňských 377,9 milionu eur.

Příjmy z pojistného ve čtvrtletí stouply o pětinu na 2,04 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se mírně zhoršil na 98,8 z 97,9 procenta. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

Konsolidovaný čistý zisk stoupl o 37,5 procenta na 76,9 milionu eur. Generální ředitel Andreas Brandstetter dodal, že k růstu přispělo také snížení administrativních nákladů o téměř 11 procent. Zisk rostl navzdory odpisům hodnoty dluhopisů Heta Asset Resolution v objemu devět milionů eur, napsala agentura Reuters.

Uniqa patří v České republice mezi osm největších pojišťoven. V roce 2013 vybrala na pojistném 5,7 miliardy korun.


Čtěte také:

Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři

Uniqa loni prokázala pojistné podvody za 55 milionů korun

Martin Žáček bude řídit pojišťovnu Uniqa i na Slovensku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web