Pojišťovně Uniqa se loni dařilo, zisk stoupl o 23 procent. Polepší si i akcionáři

Rakouské pojišťovně UNIQA vzrostl v loňském roce zisk před zdaněním o 22,9 procenta na 377,9 milionu eur (10,3 miliardy korun). Společnost, která působí i v České republice, současně s výsledkovou zprávou oznámila, že navrhne zvýšit dividendu o 20 procent na 0,42 eura za akcii.

 Uniqa pojišťovna
6.3.2015 9:32   |  

Čistý zisk vzrostl o 1,8 procenta na 289,9 milionu eur, a mírně tak překonal odhady analytiků. Zisk před zdaněním byl v souladu s očekáváním, informovala agentura APA.

Celkové předepsané pojistné stouplo o tři procenta na 6,064 miliardy eur. Poměr nákladů a nárokovaných škod proti pojistnému, což je měřítko ziskovosti pojišťoven, se loni mírně snížil na 99,5 z 99,8 procenta v roce 2013. Čím níže je ukazatel pod 100 procenty, tím větší je ziskovost pojišťovny. Překročení hranice 100 procent znamená ztrátu.

V letošním roce čeká UNIQA další vysoký růst zisku před zdaněním. Podle jejích odhadů se má pohybovat v rozmezí 425 až 450 milionů eur. Prognóza počítá s tím, že kapitálové trhy zůstanou stabilní, ekonomický vývoj se mírně zlepší a ztráty způsobené přírodními katastrofami zůstanou v běžném rozsahu. UNIQA patří v České republice mezi osm největších pojišťoven. V roce 2013 vybrala na pojistném 5,7 miliardy korun.


Čtěte také:

Uniqa loni prokázala pojistné podvody za 55 milionů korun

Martin Žáček bude řídit pojišťovnu Uniqa i na Slovensku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web