Pojišťovny kvůli kalamitě očekávají škody za stovky milionů

2.12.2010 18:10   |  

Přívaly sněhu i ve čtvrtek omezovaly dopravu v Česku. Pojišťovny evidují první škody způsobené sněhem. Většina nehod se odehráva ve velkých městech.

Celkový objem škod může podle ankety ČTK mezi pojišťovnami dosáhnout stovek milionů korun, převažovat budou škody na vozidlech.

Pojišťovna Allianz za poslední čtyři dny zaznamenala nárůst počtu pojistných událostí o 60 procent proti stejnému období loňského roku. „V průměru jde o škody kolem 45 tisíc korun, jejichž příčinou je náraz v menší rychlosti do jiného vozidla a také do dveří po smyku,“ řekl agentuře Mediafax mluvčí pojišťovny Václav Bálek. Většina nehod se stala ve velkých městech, například v Praze výše škod přesáhla pět milionů. Kooperativa pojišťovna za čtvrtek eviduje 1390 škod na vozidlech, objevují se i první poničené střechy domů či zastřešení bazénů.

Pro Českou pojišťovnu bylo nejkritičtějším dnem pondělí, kdy evidovala přes tisíc poškozených vozidel, škody dosáhly přibližně 40 milionů korun. V dalších dnes se situace uklidnila. „Dá se nicméně očekávat, že středa pondělí překoná, protože klienti škody většinou hlásí se zpožděním,“ uvedl mluvčí pojišťovny Tomáš Zavoral pro ČTK.

Generali eviduje množství škod srovnatelné s minulým týdnem, jejich výše ale vzrostla o 50 procent. „Uvedená čísla ovšem nejsou zdaleka konečná, protože například majetkové škody hlásí lidé s tří a vícedenním zpožděním. V podobných situacích je scénář vždy stejný. Jako první přicházejí na řadu poškozená motorová vozidla a teprve ve druhé vlně hlásí lidé škody na majetku, případně spojené s podnikáním,“ uvedl mluvčí Generali Jiří Cívka pro Mediafax.

Autor: bru

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web