Pojišťovny loni odhalily podvody za 1,2 miliardy

Pojišťovny prokázaly loni pojistné podvody za 1,2 miliardy korun, což je o devět procent více než v roce 2014. Celkem prověřovaly téměř 16 tisíc podezřelých případů, meziročně o 60 procent více.

Ilustrační foto
3.2.2016 14:50   |  

„V loňském roce odhalily pojišťovny poprvé nejvíce případů pojistného podvodu v oblasti pojištění osob, do které vedle životního pojištění spadá také úrazové pojištění a pojištění nemoci,“ uvedl výkonný ředitel ČAP Jan Matoušek. V tomto segmentu podle něho pojišťovny prošetřily celkem 7602 podezřelých případů, což je o 90 procent více než v předchozím roce, a zabránily tak podvodům za zhruba 250 milionů korun.

Největší objem prokázaných hodnot přesahující 604 milionů KORUNbyl dosažen v pojištění majetku a odpovědnosti. Je to o 13 procent méně než v roce 2014.

V oblasti pojištění vozidel odhalily pojišťovny v loňském roce pojistné podvody v celkovém finančním objemu přes 353 milionů korun, což je o 3,6 procenta méně než v loňském roce. Vzhledem k ústupu podvodného jednání na drahých vozidlech se pojišťovny podle ČAP ve vyšší míře zabývaly šetřením pojistných událostí s nižší průměrnou výší škody. Celkem prošetřily 6008 podezřelých pojistných událostí, což je o 37 procent více než v předchozím roce.


Čtěte také:

Pojišťovny odhalily letos tisíce podvodů za stovky milionů

Pojišťovny odhalily podvody za rekordní více než miliardu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Varianta železničního tunelu pod Střešovicemi stále žije

Centrální komise, která na ministerstvu dopravy schvaluje všechny důležité projekty, včera projednala nápad na výstavbu železničního tunelu pod Střešovicemi. Iniciativa vzešla ze… více

Komerční prezentace
Mobilní web