Pokračuje vyšetřování kauzy insider tradingu

2.3.2011 14:29   |  

Bývalý divizní ředitel investiční banky Goldman Sachs Rajan Gupta byl obžalován z toho, že poskytl Raju Rajaratnamovi, manažerovi hedgového fondu Galleon Group, interní informace o plánu Warrena Buffetta investovat do banky pět miliard dolarů v době vrcholící finanční krize. Vyplývá to z údajů amerických regulátorů finančních trhů.

Americká Komise pro cenné papíry uvedla, že bývalý ředitel Gupta poskytl Rajaratnamovi tajné informace po telefonu, pouhých pár minut před jejich oficiálním prohlášením, že Bershire Hathaway Warrena Buffetta pomohla svou investicí ke stabilizaci banky Goldman Sachs. Rajaratnam a jeho Galleon Group nakoupili 175 tisíc akcií, které prodali následující den a vydělali 900 tisíc dolarů.

Dvaašedesátiletý Gupta, který dříve pracoval také pro poradenskou společnost McKinsey, je rovněž obviněn z toho, že poskytoval Rajaratnamovi čtvrtletní výsledky společností Goldman Sachs a Procter & Gamble, kde pracoval až do včerejší rezignace, před jejich oficiálním vyhlášením.

Srílančan Rajaratnam, kterého čeká soudní slyšení příští úterý, měl celkově na Guptových tipech vydělat 18 milionů dolarů.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Dalík dostal za korupci při nákupu pandurů čtyři roky

Za korupci při nákupu obrněných vozidel Pandur pro českou armádu si lobbista Marek Dalík odpyká čtyři roky ve vězení. Rozhodl o tom dnes pražský vrchní soud, který o jeden rok… více

Komerční prezentace
Mobilní web