Poláci jako první z EU vydali jüanový dluhopis na čínském trhu

Tříletou emisí takzvaného "Panda bondu" získá Polsko tři miliardy jüanů (10,8 miliardy korun) za 3,4 procenta. Potvrdila to banka HSBC, která je jedním z upisovatelů tohoto cenného papíru. Polsko se tak stalo první evropskou zemí, která vydala dluhopis v jüanech na čínském trhu.

 čínská měna Jüan
25.8.2016 13:44   |  

Emise dluhopisu polské vlády posílí finanční spolupráci mezi oběma zeměmi, sdělila čínská centrální banka. Čína se snaží podporovat zahraniční jüanové emise na svém domácím trhu, který vznikl v roce 2005, zájem zahraničních emitentů však byl donedávna slabý. Rozvoj domácího dluhopisového trhu dlouho zaostával za čilou aktivitou na trhu jüanových obligací vydávaných v zahraničí, uvedla agentura Reuters.

Letos však aktivita na čínském domácím trhu dluhopisů narůstá, zejména díky klesajícím jüanovým úrokovým sazbám. Výnosy čínských desetiletých dluhopisů tento měsíc klesly na sedmileté minimum.


Čtěte také.

Po drážním spojení Čína-Polsko už putuje první zboží

Obří čínské banky expandují, v Polsku otevírají pobočky

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web