Polský lupič vybral trezor. Banka si toho všimla po měsíci

Bezmála půl milionu zlotých (asi 3,3 milionu zlotých) si odnesl lupič z banky v polském městě Gorzów Wielkopolski. Bance však trvalo skoro měsíc, než si vyloupení svého trezoru vůbec všimla. O případu informovala polská televize TVN 24.

 ilustrační foto
6.2.2015 7:55   |  

„Těsně před Vánoci časně ráno do pobočky jedné banky vstoupil zamaskovaný muž. Vyťukal kódy poplašného systému, přešel k nočnímu trezoru, sebral několik balíčků bankovek, opět zapojil alarm a odešel. Zmizelo skoro půl milionu zlotých. Ale skoro celý měsíc si nikdo nevšiml, co se stalo,“ vylíčila stanice.

„To, že peníze zmizely, zjistila banka až poté, co hotovost měla být převedena na účty,“ vysvětlil mluvčí prokuratury Dariusz Domarecki s tím, že ukradené peníze patřily několika podnikatelům.

Zrekonstruovat průběh loupeže sice umožnil systém sledování banky, nicméně ani s touto pomocí se dosud nepodařilo lupiče identifikovat. Vyšetřovatelé nyní prověřují, kdo všechno znal kódy otevírající přístup ke kase, zda je mohl lupiči prozradit některý ze zaměstnanců banky, anebo firmy, která systém instalovala, anebo zda do loupeže nejsou zapleteni zaměstnanci firmy převážející peníze. Sama banka se zdržuje vyjádření s odvoláním na to, že vyšetřování pokračuje.


Čtěte také:

Lupiče, který držel rukojmí a požadoval výkupné, již zadrželi

Jak se ze strážníka stane bankovní lupič

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reformě policie aktualizováno

Sněmovna zřídila vyšetřovací komisi k reorganizaci celostátních policejních útvarů. Komise by mohla začít pracovat od pátku, pokud poslanci zvolí jejího předsedu. Členy bude dolní… více

Komerční prezentace
Mobilní web