Poplatky zdražují další banky - ČSOB a GE Money

8.6.2010 19:10   |  

Klienty dalších tuzemských bank čeká zdražení některých poplatků. Od léta k němu přistoupí ČSOB a GE Money Bank, od září pak také UniCredit Bank. Informoval o tom server Aktuálně.cz. Změny sazebníků již ohlásily Česká spořitelna (ČS), Raiffeisenbank, Komerční banka a mBank.

GE Money Bank zdražuje například měsíční poplatek za vedení běžného korunového účtu o desetikorunu na 59 korun. O tři koruny více než dosud zaplatí klienti GE Money Bank také za výběr z bankomatů cizích bank. Od července se poplatek zvýší na 38 korun. Banka naopak zrušila poplatek za cashback.

Klienty ČSOB čeká dvojnásobné zdražení potvrzovací SMS u elektronického bankovnictví či služby ČSOB Info 24. Má se ale týkat jen informačních SMS, které si klient výslovně objednal. ČSOB také od srpna zpoplatní 30 korunami Studentské konto Plus, pokud klient chce papírové výpisy z účtu.

UniCredit Bank poplatky bude letos také měnit, konkrétní ale zatím není. „Definitivní podoba nového sazebníku ještě nebyla schválena, takže ani nelze říci, jaký bude poměr mezi zdražením a zlevněním,“ řekl serveru mluvčí banky Tomáš Pavlík.

Zatím největší změny v poplatcích chystají ČS a mBank. Spořitelna od září zdraží především položky u platebních příkazů nebo vedení účtu, a to až až o desítky procent. Naopak zruší zpoplatnění vkladu na vlastní účet. Internetová mBank pak zavádí zcela nové poplatky - klientům například vezme neomezený počet bezplatných převodů do jiných bank a výběr z bankomatů zdarma podmíní používáním karty při placení.

Banky loni vybraly na poplatcích 36,4 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 36,1 miliardy korun. Loni tak v průměru každý měsíc lidé zaplatili bankám na poplatcích 3,04 miliardy korun.

Autor: jih

Komentáře

Čtěte také

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Němci chtějí zneužití tísňové linky trestat vězením

Bavorský ministr spravedlnosti Winfried Bausback (CSU) požaduje tvrdší sankce za úmyslné zneužití tísňového volání. Pokud se zjistí úmyslné blokování linky, hrozí viníkovi až tři… více

Mobilní web