Poradenská firma Swiss Life chystá expanzi na českém trhu

Přední evropská finanční skupina Swiss Life aktivně vstupuje na český trh. Skupina v Česku změnila svou dceřinou společnost AWD na své přímé zastoupení a hodlá expandovat na poradenském trhu ve správě privátních financí pod značkou Swiss Life Select.

 ilustrační foto
9.4.2013 11:12   |  

Swiss Life v ČR spravuje finance pro 130 tisíc klientů prostřednictvím pobočkové sítě 17 poradenských center, kterou do konce roku nově rozšíří o další pobočky.

V regionu střední a východní Evropy očekává Swiss Life nárůst poptávky privátní klientely daný její dlouhodobě se zvyšující kupní silou. V Česku podle ní navíc neexistuje kvalitní privátní finanční poradenství, na které se Swiss Life Select specializuje.

Poradců je mnoho, dobrých málo

Proměnu zaznamená tuzemská pobočková síť. Ta bude rozšířena hned o nová poradenská centra v pečlivě vybraných regionech. „Český trh je přesycen lidmi, kteří si říkají finanční poradci, ale skutečného privátního poradenství se klientům nedostává,“ uvedl generální ředitel Swiss Life Select ČR Martin Valach.

V době personální konsolidace na českém finančním trhu pak Swiss Life Select přichází i s růstovou strategií v oblasti lidských zdrojů. „Banky nyní propouští stovky zkušených odborníků. Řadu z těch, které dále zaměstnávají, pak neumí adekvátně odměnit. Swiss Life Select jim umožní nadstandardně ohodnocené profesní uplatnění a kariéru v nadnárodní společnosti,“ upozornil výkonný ředitel Swiss Life ČR Pavel Manhalter.

AWD, která zahájila činnost 1. ledna 2005, se zabývá privátním finančním poradenstvím především pro klienty s nadstandardními příjmy. Swiss Life je jednou z největších finančních skupin v Evropě. Společnost založená v roce 1857 dnes spravuje aktiva v hodnotě více než 3,5 bilionu korun, což je asi trojnásobek českého státního rozpočtu.


Čtěte také:

Spotřebitelské úvěry jsou nejdražší za deset let

Finanční poradci mají žně - loni utržili skoro 10 miliard

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Chovanec žádá miliardy na zvýšení bezpečnosti. Máte rezervy, reagoval Babiš

Ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) požaduje tři miliardy korun navíc na navýšení počtu policistů a boj proti terorismu. ČSSD považuje bezpečnost za prioritu při sestavování… více

Mobilní web