Partners koupili finanční server Peníze.cz

21.12.2010 11:50   |  

(AKTUALIZOVÁNO) Po deseti letech se internetový server Peníze.cz vrací ke svému původnímu zakladateli - Tomáši Prouzovi. Poradenská společnost Partners, kterou Prouza spoluvlastní, server po několikaměsíčním vyjednávání koupila.

„Peníze.cz budou i nadále nezávislé médium a věříme, že díky našemu informačnímu i technologickému zázemí úspěšně navážeme na růst portálu v posledních měsících a dokážeme vybudovat ještě silnější a úspěšnější komunitu lidí, kteří mají zájem kvalitně pečovat o své peníze,“ uvedl Tomáš Prouza. Prouza server vedl od jeho založení až do roku 2004.

„Server Peníze.cz se za poslední rok vrátil mezi špičku ve svém oboru. Zachovává si rychlejší růst než konkurence a i navzdory investicím do rozvoje v posledních měsících je po mnoha letech v provozního zisku. Spojení se skupinou Partners přinese čtenářům na trhu ojedinělou kvalitu informací o finančních produktech,“ uvedl Vojtěch Foukal, spolumajitel prodávající investiční společnosti Clareo.

Podle informací E15 oslovili dosavadní vlastníci s nabídkou na odkup serveru všechna velká vydavatelství v ČR a některé finančně – poradenské firmy. Jednání o prodeji po určitou dobu probíhala se servery Patria.cz a s vydavatelstvím Economia. Nakonec nejlepší nabídku, pohybující se údajně kolem 15 milionů korun, předložila poradenská společnost Partners.

Peníze.cz vznikly v roce 2000. Majoritním vlastníkem projektu byla dnes již neexistující makléřská společnost Private Investors. Minoritními vlastníky a manažery projektu byli Tomáš Prouza a Tomáš Skřivánek, současný šéfredaktor deníku E15. V roce 2004 odkoupila Peníze.cz slovensko-britská skupina Salve. Ta projekt v roce 2008 odprodala Františku Alexovi a investiční společnosti Clareo.

Skupina Partners

Partners se v roce 2009 stali největší finančně-poradenskou firmou v České republice. Do skupiny Partners patří i další projekty: Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners Média a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství podle Partners má především nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Tomášem Prouzou a Dušanem Šídlem publikují v předních českých médiích i na finančním webu Finmag.cz a portálu Peníze.CZ. Od roku 2008 se vybraní poradci účastní pořadu České televize Krotitelé dluhů.
Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web