Erste bank prý bude kvůli bankovní dani rušit pobočky v Maďarsku

15.12.2010 11:49   |  

Rakouská Erste Bank sníží počet svých filiálek v Maďarsku ze současných 202 na 185 a propustí 180 zaměstnanců. Informoval o tom server Portfolio.hu. Omezení působnosti a snižování personálního stavu prý souvisí se zhoršujícím se podnikatelským a makroekonomickým prostředím v zemi. Banka ale podle serveru Patria.cz tyto informace nepotvrdila.

„Kvůli omezeným příjmovým možnostem vytvořeným ekonomickou krizí, výraznému zpomalení trhu s půjčkami a extrémně vysoké bankovní dani plánuje Erste Bank Hungary propustit devět procent zaměstnanců před koncem letošního roku,“ citovala agentura Reuters prohlášení Erste bank.

Důvodem uzavírání poboček Erste Bank v Maďarsku má být zavádění zvláštní bankovní daně. Rakouský peněžní dům se k této dani vyjádřil v listopadu s tím, že je maďarskou vládou nucen k nedobrovolným opatřením a že propustí až 250 lidí, což odpovídá zhruba devíti procentům tamní pracovní síly.

„Plánované nákladové škrty Erste Bank v Maďarsku jsou trhu dobře známy. Neočekáváme, že zpráva o zavírání poboček bude mít výraznější dopad na obchodování,“ komentoval zprávu Mark MacRae, analytik KBC Securities.

Maďarská bankovní daň

Maďarská vláda uvalila na finanční sektor speciální daň ve výši 200 miliard forintů ročně. Daň platí v letošním a příštím roce. Od bankovních, maloobchodních, energetických a telekomunikačních firem chce vláda pomocí nových daní získat dalších 161 miliard forintů ročně.
Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

David Marek: Do důchodu? Raději se ani neptejte

Po nepovedené a demontované penzijní reformě, o niž se pokusil předchozí kabinet, bude mít málokterý politik odvahu přijít s komplexní změnou. Proto bude zítra koaliční rada… více

Mobilní web