Pošta bude u černých pasažérů vymáhat pokuty za 700 milionů

Česká pošta bude vymáhat pokuty u více než 100 tisíců černých pasažérů pražského dopravního podniku. Celková částka je téměř 700 milionů korun. Finanční závazky z let 2012 a 2013 odkoupila od dopravního podniku inkasní společnost Fidentia. Ta se dohodla s poštou, která chce dlužníky oslovit v několika vlnách prostřednictvím své služby DINO.

 Česká pošta, ilustrační foto
20.8.2014 8:56   |  

První várku dopisů téměř 11 tisícům dlužníkům rozešle pošta ve čtvrtek. Dluh pak mohou zaplatit na pobočce, nebo si dohodnout splátkový kalendář. Pokud dlužník dluh uzná a rozhodne se ho zaplatit, sníží se o 500 Kč, zároveň nemusí zaplatit úroky za dobu existence dluhu.

Anketa

Jezdíte hromadnou dopravou načerno?

ano, stále   13% ne   74% ano, občas   13%

V anketě hlasovalo 307 čtenářů.
Hlasování bylo ukončeno.

další ankety

U většiny pohledávek přistoupila Fidentia k jejich soudnímu vymáhání. Pokud dlužníci přistoupí na nabídku služby DINO, vyhnou se možné exekuci, protože věřitel soudní řízení zastaví.

Od roku 2012 už DINO řešilo stovky tisíc pohledávek. Úspěšné bylo například při zakázce pro Český rozhlas na podzim loňského roku, kdy z 12 tisíc oslovených domácností, které dlužily za zákonnou platbu rozhlasového poplatku, svůj dluh uhradila polovina z nich. Ve vymáhání pro rozhlas pokračuje i letos.

DINO nabývá na významu od letošního července, kdy si advokáti nemohou účtovat za řešení dluhů vyšší ceny a přestává být pro ně zajímavé vymáhání drobných částek od velkého počtu dlužníků.


Čtěte také:

Pražští revizoři budou nahrávat kontroly. Kvůli bezpečnosti

Černí pasažéři zaplatili loni dopravnímu podniku v Praze přes 100 milionů

Jízda načerno se prodraží. Praha zvedla pokuty na 1500 korun

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Šašek provokuje: Přidat učitelům? Jistě, ale také přidat práci

Vláda včera schválila zvýšení platů učitelům, čímž splnila to, oč se snaží nejvíce – nahnat si před nadcházejícími volbami preference. K tomu jí můžeme všichni pogratulovat stejně… více

Mobilní web