Potvrzeno: Kysilka zasedne v dozorčích radách exportní a rozvojové banky

V dozorčích radách Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) a České exportní banky (ČEB) zasedne exšéf České spořitelny a viceguvernér České národní banky Pavel Kysilka. Oznámilo to ministerstvo financí s tím, že nominaci již schválil vládní výbor pro personální nominace a Kysilka obdržel souhlas České národní banky.

Pavel Kysilka
7.3.2016 15:30   |  

„Oceňuji, že se Kysilka rozhodl funkce přijmout, je v tom určitě také kus osobní odvahy,“ uvedl ministr financí Andrej Babiš. ČEB je specializovaná bankovní instituce, která financuje vývozní úvěry a poskytuje další služby související s vývozem. Zejména po problematických úvěrech poskytnutých za minulého vedení banky, je nutný větší dohled nad touto institucí i vize jejího dalšího směřování. ČMZRB financuje aktivitu malých a středním podnikatelům. Těm nabízí bankovní záruky, zvýhodněné úvěry a navazující bankovní služby. Nyní se připravuje projekt transformace banky.

„Na nabídku účasti v dozorčích radách jsem se rozhodl kývnout, protože ji považuji za profesně zajímavou výzvu a příležitost pomoci pozitivním změnám. Očekávám diskuzi o systémových změnách, základem je jasná strategie obou institucí. V případě ČEB je to diskuze o roli banky v systému exportního financování a v souvislosti s ČMZRB její transformace do podoby centrálního správce finančních nástrojů a národní rozvojové banky,“ komentoval nominaci Kysilka.

Kysilka vedl Českou spořitelnu od ledna 2011 do konce loňského roku. V 90. letech zastával různé funkce až po post výkonného guvernéra v ČNB, kde také řídil rozdělení československé měny v roce 1993. Jako expert Mezinárodního měnového fondu (MMF) se ve druhé polovině 90. let podílel na zavedení národních měn v řadě východoevropských zemí.


Čtěte také:

Exšéf České spořitelny míří do dozorčích rad exportní i rozvojové banky

Kysilka: Digitalizace do pěti let vymýtí bankovní poplatky

Pavel Kysilka: Grexit by na sílu eurozóny neměl žádný vliv

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web