PPF bance klesl loni čistý zisk o pětinu na 660 milionů Kč

22.4.2011 18:02   |  

Tuzemské PPF bance klesl loni čistý zisk meziročně o 19 procent na 660 milionu korun. Bilanční suma stoupla o 21 procent.

„Po historicky nejziskovějším roce 2009 jsme dosáhli v roce 2010 druhého nejlepšího výsledku z hlediska zisku za dobu existence banky. Organickým růstem v průběhu celého roku 2010 jsme docílili bilanční sumy 52,4 miliardy korun, která banku posunula do kategorie středních bank v České republice,“ uvedl generální ředitel banky Petr Milev.

Hlavním stabilizátorem zisku byl růst čistých výnosů z poplatků a provizí, který meziročně vzrostl o 75 milionů Kč, a rozpuštění opravných položek k úvěrovému portfoliu 6,5 milionů korun.

Vzhledem k přetrvávajícím následkům ekonomické krize se banka soustředila na kvalitu úvěrového portfolia, výnosy z provizí a poplatků a aktivit u retailových pohledávek. Objem klasifikovaných úvěrů se meziročně snížil z 10,3 na 5,4 procenta. Objem úvěrů poskytnutých klientům vzrostl meziročně o 38 procent na 18,7 miliardy korun.

PPF banka je součástí mezinárodní investiční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V., podíl 6,7 procenta drží Hlavní město Praha. Skupina PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin v regionu střední a východní Evropy s aktivy téměř 12 miliard eur (294 miliard korun)

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web