PPF banka ohlásila propad zisku o více než čtvrtinu

25.10.2010 16:42   |  

Za tři čtvrtiny letošního roku vykázala tuzemská PPF banka meziroční propad čistého zisku o 26 procent na 552,5 milionu korun. Horší výsledky jsou způsobeny především nižšími zisky z finančních operací a poklesem čistých úrokových výnosů. Čisté výnosy z poplatků a provizí naopak rostly. Vzhledem k ekonomicky nepříznivému období vidí představitelé banky její hospodaření pozitivně.

„Zisk na úrovni 550 milionů korun za první tři čtvrtletí roku 2010 potvrdil trend předchozích období, že stanovená strategie dovoluje PPF bance dosahovat nadstandardních výsledků i v období ekonomické krize,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel banky Petr Milev.

Zisk z finančních operací poklesl PPF bance na 169,1 milionu korun, což představuje meziroční snížení o 66 procent. Čisté výnosy z poplatků a provizí se meziročně zdvojnásobily na 173,1 milionu korun. Čisté úrokové výnosy meziročně klesly o 14 procent na 679,8 milionu korun. Bilanční suma vzrostla z hodnoty 43,3 miliardy korun na konci roku 2009 na 53,9 miliardy korun ke konci letošního září.

Celkové závazky banky vůči klientům vzrostly od počátku roku o pětinu na 35,3 miliardy korun. Objem úvěrů poskytnutých klientům meziročně poklesl na 13,9 miliardy z 14,9 miliardy korun. Objem problematických úvěrů na konci září představoval 7,08 procenta, pochybných a ztrátových úvěrů měla banka čtyři procenta.

PPF banka je součástí mezinárodní finanční skupiny PPF. Držitelem 92,96 procenta akcií banky je PPF Group N.V. se sídlem v Amsterdamu, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Autor: haj, čtk

Komentáře

Čtěte také

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Řecké jogurty z Česka jsou v ohrožení: proti označení protestují Řekové

Krabičky s označením „řecký jogurt“ od tuzemských výrobců jsou trnem v oku ministerstvu zemědělství v Athénách. Řekové protestují u Evropské komise kvůli návrhu české vyhlášky,… více

Mobilní web