PPF hasí problémy se stavbou administrativních center v Rusku

Ještě před pár lety bylo Rusko pro skupinu PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera zemí zaslíbenou. V současnosti je situace méně radostná. U dvou realitních projektů – obchodního centra v Rjazani a administrativního centra Comcity – oznámila jednání o změně podmínek úvěrových smluv ve své zprávě o loňských hospodářských výsledcích.

 Comcity. Kellnerova skupina PPF v ruské metropoli buduje obrovský kancelářský komplex Comcity
8.6.2015 6:25   |  

„V případě Comcity je skupina PPF blízko podpisu nové dohody o záruce odrážející dokončení konstrukční fáze. V ní budou nové úvěrové podmínky plněny,“ popisuje zpráva PPF Group. Podle mluvčího PPF Radka Stavěla už byly v případě Comcity nové podmínky sjednány a dohoda podepsána.

Administrativní centrum Comcity je přitom chloubou PPF. Jde o největší realitní projekt skupiny v Rusku. Jen první fáze projektu přišla na sedm miliard korun. Tvoří ji 107,5 tisíce metrů čtverečních kancelářských ploch a 7,4 tisíce metrů obchodů. Do provozu byla uvedena v září 2014.

V případě Comcity je skupina PPF blízko podpisu nové dohody o záruce odrážející dokončení konstrukční fáze. V ní budou nové úvěrové podmínky plněny

Celková plocha komplexu se má vyšplhat na 430 tisíc metrů čtverečních. Investice má celkem spolknout necelou miliardu eur. V březnu získalo Comcity po několikaletých jednáních do nájmu státního telekomunikačního obra Rostelekom. Telekomunikační kolos si podle ruských médií pronajal 58,5 tisíce metrů čtverečních. Hodnota patnáctiletého kontraktu se dříve odhadovala na 269 milionů eur.

Původně přitom Rostelekom plánoval, že si podle ruského listu Kommersant pronajme kanceláře o ploše 90 tisíc čtverečních metrů na patnáct let. Následně ale pronajatou plochu v roce 2013 snížil. V Comcity jsou v nájmu rovněž technologické společnosti Sistematika a Oracle.

Celý článek najdete v dnešním vydání týdeníku Euro


Čtěte také:

Kellnerově PPF klesl čistý zisk o devět procent, Brzdí ji Rusko

PPF investovala do realit v Německu a Rusku celkem přes miliardu korun

PPF popírá tvrzení, že je ruská Home Credit na prodej

Vladan Gallistl Autor: Vladan Gallistl redaktor deníku E15 a týdeníku Euro

Komentáře

Čtěte také

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Vědci našli planetu jako Země v obyvatelné zóně Proximy Centauri

Astronomové doslova "za humny" Sluneční soustavy objevili planetu přibližně o hmotnosti Země, která obíhá kolem své hvězdy Proxima Centauri v takzvané obyvatelné zóně, a na které… více

Mobilní web