PPF loni klesl čistý zisk o třetinu, aktiva ale stoupla

Skupině PPF loni klesl čistý zisk zhruba o třetinu na 216 milionů eur (5,56 miliardy korun). "Meziroční pokles zisku je důsledkem mimořádnosti výsledku v roce 2010 především v Energetickém a průmyslovém holdingu, a nevypovídá proto o dlouhodobém vývoji výnosnosti aktiv skupiny PPF," uvedl finanční ředitel skupiny Pavel Horák. Aktiva skupiny PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, stoupla loni o 16 procent na rekordních 14,36 miliardy eur (366 miliard korun).

Petr Kellner
5.6.2012 11:06   |  

Další růst hodnoty aktiv potvrzuje podle Horáka správně nastavenou investiční strategii skupiny. Jejím základem je odvětvová diverzifikace a zaměření na investice vyšší než 100 milionů eur (2,6 miliardy korun). Čistý zisk tvoří především rekordní výsledky ruského Home Creditu a stabilní výsledky hlavních investic, ve kterých skupina drží významný vliv, mimo jiné v Generali PPF Holdingu, Nomos-Bank či Polymetalu.

PPF v roce 2011 dokončila významné projekty jako završení akvizice 100 procent v ruském retailovém řetězci Eldorado, restrukturalizace podílu v Energetickém průmyslovém holdingu, získání polovičního podílu v Sazce, nové developerské projekty v Rusku či vstup do zemědělského byznysu rovněž v Rusku.


Čtěte také:

PPF opouští Ukrajinu. Zbavuje se tam i televizí

Rošády v PPF: Šmejc prodává podíl, Kellner bude mít přes 99 procent


Celkový objem vlastního kapitálu PPF se snížil o tři procenta na 4,268 miliardy eur (110 miliard korun). Tento pokles způsobilo především dokoupení podílu 49,9 procenta podílu v Eldoradu.

Skupina PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Zabývá se aktivitami od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku, těžbu nerostů po ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Nový „hlídací“ čip by měl ukončit spory o důvěryhodnosti hardwaru

Důvěřovat danému zařízení, nebo ne? Otázka nad kvalitou zabezpečení soukromých či státních citlivých dat v počítačích, mobilech a síťových prvcích se v posledních letech netýká… více

Mobilní web