PPF loni klesl čistý zisk o třetinu, aktiva ale stoupla

Skupině PPF loni klesl čistý zisk zhruba o třetinu na 216 milionů eur (5,56 miliardy korun). "Meziroční pokles zisku je důsledkem mimořádnosti výsledku v roce 2010 především v Energetickém a průmyslovém holdingu, a nevypovídá proto o dlouhodobém vývoji výnosnosti aktiv skupiny PPF," uvedl finanční ředitel skupiny Pavel Horák. Aktiva skupiny PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, stoupla loni o 16 procent na rekordních 14,36 miliardy eur (366 miliard korun).

Petr Kellner
5.6.2012 11:06   |  

Další růst hodnoty aktiv potvrzuje podle Horáka správně nastavenou investiční strategii skupiny. Jejím základem je odvětvová diverzifikace a zaměření na investice vyšší než 100 milionů eur (2,6 miliardy korun). Čistý zisk tvoří především rekordní výsledky ruského Home Creditu a stabilní výsledky hlavních investic, ve kterých skupina drží významný vliv, mimo jiné v Generali PPF Holdingu, Nomos-Bank či Polymetalu.

PPF v roce 2011 dokončila významné projekty jako završení akvizice 100 procent v ruském retailovém řetězci Eldorado, restrukturalizace podílu v Energetickém průmyslovém holdingu, získání polovičního podílu v Sazce, nové developerské projekty v Rusku či vstup do zemědělského byznysu rovněž v Rusku.


Čtěte také:

PPF opouští Ukrajinu. Zbavuje se tam i televizí

Rošády v PPF: Šmejc prodává podíl, Kellner bude mít přes 99 procent


Celkový objem vlastního kapitálu PPF se snížil o tři procenta na 4,268 miliardy eur (110 miliard korun). Tento pokles způsobilo především dokoupení podílu 49,9 procenta podílu v Eldoradu.

Skupina PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Zabývá se aktivitami od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, energetiku, těžbu nerostů po ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.

Autor: čtk, vrb

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web