PPF loni odepsala v řecké Piraeus Bank téměř 2 miliardy korun

Finanční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera loni odepsala ze své investice do řecké banky Piraeus Bank 74 milionů eur (přes 1,8 miliardy korun). Uvedl to server Týden.cz s odvoláním na výroční zprávu PPF. Zbylou hodnotu 5,72 procenta akcií řecké banky ocenila Kellnerova skupina na 16 milionů eur (406 milionů korun).

Petr Kellner
19.7.2012 19:04   |  

Celková výše investice PPF do řecké banky se tak pohybovala okolo 80 milionů eur, což je podle serveru Týden.cz výrazně více, než se dosud v médiích zmiňovalo. Skupina PPF získala hlavní část svého podílu v bance na začátku loňska. Od dubna 2011 se akcie Piraeus Bank propadly z 1,25 eura na 0,22 eura, což představuje více než osmdesátiprocentní propad.


Čtěte také: PPF loni klesl čistý zisk o třetinu, aktiva ale stoupla


Za výrazným poklesem akcií Piraeus Bank stojí hrozba bankrotu Řecka, což přinutilo střadatele vybírat vklady z řeckých bank. Pireaus Bank, která je čtvrtou největší bankou v Řecku, vykázala loni zisk 298 milionů eur (7,7 miliardy korun). Bez zahrnutí odložené daně související s výměnou dluhopisů však měla ztrátu 80 milionů eur. Banka zvýšila rezervy na ztrátové úvěry o 78 procent na 246 milionů eur.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web