PPF popřela, že by pro ni měl v Rusku pracovat velvyslanec Kolář

aktualizováno Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera popřela informace, že by její zájmy v Rusku měl zastupovat nynější český velvyslanec v Moskvě Petr Kolář. O tom, že má Kolář namířeno ke Kellnerovi, informoval s odvoláním na své zdroje server Česká pozice.

Velvyslanec ČR v Moskvě Petr Kolář ve své funkci končí
7.8.2012 11:24   |  

„PPF žádnou dohodu o zastupování v Rusku s panem velvyslancem nemá. Takové spekulace vytvářejí lidé, kteří neznají naše priority a nerozumí realitě podnikání PPF v Rusku,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl a vyvrátil informace serveru Česká pozice.

Kolář působí jako velvyslanec v Moskvě od února 2011. Pokud by odešel letos, byl by to předčasný odchod. Obvyklá doba působení na jednom místě je totiž kolem čtyř let. V minulosti Kolář vedl české zastupitelské úřady v USA, Irsku a Švédsku. Byl také náměstkem ministra zahraničí.


Čtěte také: Velvyslanec Kolář končí v Moskvě


Kellnerova banka Home Credit & Finance Bank (HCFB) je jedničkou na ruském trhu v poskytování spotřebitelských úvěrů, jeho obchodní řetězec Eldorado je v Rusku největším prodejcem bílé techniky. Skupina PPF má také přibližně pětinový podíl v největším ruském těžaři stříbra, společnosti Polymetal. Mimo Rusko PPF působí také ve střední a východní Evropě a v Asii.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Pomůžeme vám dobýt Rakku, ale bez Kurdů, slíbil Erdogan USA

Turecko se chce po boku Spojených států podílet na boji s radikály ze samozvaného Islámského státu (IS) a vyhnat je z jejich bašty v syrském městě Rakka. Podmínkou je, že se… více

Mobilní web