PPF popřela, že by pro ni měl v Rusku pracovat velvyslanec Kolář

aktualizováno Investiční skupina PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera popřela informace, že by její zájmy v Rusku měl zastupovat nynější český velvyslanec v Moskvě Petr Kolář. O tom, že má Kolář namířeno ke Kellnerovi, informoval s odvoláním na své zdroje server Česká pozice.

Velvyslanec ČR v Moskvě Petr Kolář ve své funkci končí
7.8.2012 11:24   |  

„PPF žádnou dohodu o zastupování v Rusku s panem velvyslancem nemá. Takové spekulace vytvářejí lidé, kteří neznají naše priority a nerozumí realitě podnikání PPF v Rusku,“ uvedl mluvčí PPF Radek Stavěl a vyvrátil informace serveru Česká pozice.

Kolář působí jako velvyslanec v Moskvě od února 2011. Pokud by odešel letos, byl by to předčasný odchod. Obvyklá doba působení na jednom místě je totiž kolem čtyř let. V minulosti Kolář vedl české zastupitelské úřady v USA, Irsku a Švédsku. Byl také náměstkem ministra zahraničí.


Čtěte také: Velvyslanec Kolář končí v Moskvě


Kellnerova banka Home Credit & Finance Bank (HCFB) je jedničkou na ruském trhu v poskytování spotřebitelských úvěrů, jeho obchodní řetězec Eldorado je v Rusku největším prodejcem bílé techniky. Skupina PPF má také přibližně pětinový podíl v největším ruském těžaři stříbra, společnosti Polymetal. Mimo Rusko PPF působí také ve střední a východní Evropě a v Asii.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web