PPF požádala ČNB o udělení bankovní licence

27.9.2010 12:26   |  

Finanční skupina PPF, kterou vlastní Petr Kellner, požádala Českou národní banku (ČNB) o bankovní licenci. Uvedly to, s odvoláním na nejmenovaný zdroj, Lidové noviny (LN). Nová banka se zřejmě zaměří na drobnou klientelu, dále plánuje vytvořit síť poboček a nabírá nové zaměstnance.

Mluvčí PPF Alexej Bechtin redakci Lidových novin potvrdil pouze to, že PPF chystá expanzi do oblasti finančních služeb pro domácnosti a podnikatele. „Segment retailových finančních služeb byl a je jedním z pilířů podnikání skupiny PPF. Připravujeme projekt retailové banky k realizaci během následujícího roku. Více informací v tuto chvíli nemůžeme poskytnout,“ řekl mluvčí. Finanční skupina PPF ale v tuzemsku už banku vlastní - PPF banku, která se ovšem orientuje na korporátní klientelu. PPF má dále ve svém porftoliu Home Credit, který se zaměřuje na poskytování spotřebitelských půjček především retailové klientele.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Vyvážíte terorismus, vzkázal Indický premiér sousednímu Pákistánu

Indický premiér Nárendra Módí obvinil v sobotu sousední Pákistán z vývozu terorismu a slíbil, že povede ve světě kampaň za jeho izolaci. Módí ve vystoupení na setkání s… více

Mobilní web