PPF požádala ČNB o udělení bankovní licence

27.9.2010 12:26   |  

Finanční skupina PPF, kterou vlastní Petr Kellner, požádala Českou národní banku (ČNB) o bankovní licenci. Uvedly to, s odvoláním na nejmenovaný zdroj, Lidové noviny (LN). Nová banka se zřejmě zaměří na drobnou klientelu, dále plánuje vytvořit síť poboček a nabírá nové zaměstnance.

Mluvčí PPF Alexej Bechtin redakci Lidových novin potvrdil pouze to, že PPF chystá expanzi do oblasti finančních služeb pro domácnosti a podnikatele. „Segment retailových finančních služeb byl a je jedním z pilířů podnikání skupiny PPF. Připravujeme projekt retailové banky k realizaci během následujícího roku. Více informací v tuto chvíli nemůžeme poskytnout,“ řekl mluvčí. Finanční skupina PPF ale v tuzemsku už banku vlastní - PPF banku, která se ovšem orientuje na korporátní klientelu. PPF má dále ve svém porftoliu Home Credit, který se zaměřuje na poskytování spotřebitelských půjček především retailové klientele.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web