PPF v pololetí meziročně zvýšila zisk pro akcionáře na 3,7 miliardy korun

Investiční skupina PPF zvýšila za první pololetí letošního roku meziročně zisk připadající na akcionáře na 150 milionů eur (3,7 miliardy korun) z loňských srovnatelných 83 milionů eur (dvě miliardy Kč). Informoval o tom dnes mluvčí PPF Milan Tománek.

Petr Kellner
30.10.2011 16:29   |  

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci loňského roku o 340 milionů eur a dosáhl v pololetí téměř 4,8 miliardy eur (119 miliard Kč). Aktiva vzrostla proti konci roku 2010 o více než 360 milionů eur na 12,74 miliardy eur (316,3 miliardy korun). „Pokračovali jsme v obchodním rozvoji všech našich klíčových majetkových účastí napříč teritorii, zejména pak v maloobchodu a těžbě nerostů v Rusku,“ uvedl akcionář skupiny Jiří Šmejc. „Všechna aktiva vykázala růst výnosů, což opakovaně potvrzuje schopnost Skupiny PPF generovat významný, udržitelný zisk z běžné činnosti jejích firem, a nejen z jednorázových investičních transakcí,“ dodal.


Čtěte také: Kellnerova PPF chystá odchod z pojišťovnictví


Šmejc připomněl, že PPF letos připravila několik významných transakcí, například uvedení Nomos banky na londýnskou burzu v dubnu, či akvizici 100 procent ruského maloobchodního řetězce Eldorado, dokončenou v září. „V letošním prvním pololetí jsme také učinili první kroky k expanzi našeho modelu spotřebitelského financování na nové trhy v Asii,“ dodal. PPF je mezinárodní investiční skupina, která podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví. Působí na trzích střední a východní Evropy a Asie. Hlavním akcionářem skupiny je nejbohatší Čech Petr Kellner.

Komentáře

Čtěte také

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři

Zadlužený Kovosvit má nové vedení, o firmu se zajímají investoři aktualizováno

Firmu Kovosvit MAS ze Sezimova Ústí, která má finanční problémy, vede nový manažerský tým. Bývalý pověřený ředitel Blahoslav Fajmon rezignoval. Zaměstnanci stále nedostali… více

Mobilní web