PPF v pololetí snížila zisk pro akcionáře na dvě miliardy korun

13.11.2010 2:50   |  

Investiční skupina PPF snížila za prvních šest měsíců letošního roku meziročně zisk připadající na akcionáře na 83 milionů eur (více než dvě miliardy korun). Uvedl to mluvčí PPF Milan Tománek. O kolik zisk na akcionáře poklesl, PPF nesdělila.

Vlastní kapitál skupiny vzrostl v pololetí proti konci loňského roku o 333 milionů eur na téměř 4,3 miliardy eur (asi 106 miliard korun). Aktiva skupiny se za šest měsíců zvýšila o více než miliardu eur na téměř 12 miliard eur (přibližně 295 miliard korun).

„S výsledky prvního pololetí tohoto roku jsme spokojeni. Pokročili jsme v geografické diverzifikaci aktiv do zemí střední a západní Evropy prostřednictvím Energetického a průmyslového holdingu (EPH), úspěšně jsme restrukturalizovali prodejní řetězec Eldorado v Rusku a řadu dalších nových aktiv,“ uvedl akcionář skupiny PPF Jiří Šmejc.

Zisk skupiny byl podle Šmejce v pololetí technicky ovlivněn zaúčtováním zajištění proti kurzovým rizikům. „Vlivem pohybů kurzů lokálních měn se hospodářský výsledek přelévá v důsledku hedgingu (zajišťovací operace proti růstu cen) do zvýšení kapitálu,“ uvedl Šmejc. Doplnil, že za celý letošní rok očekává zvýšení hodnoty skupiny o miliardu eur.

PPF je mezinárodní investiční skupina, jejím hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner. Skupina podniká v oblasti realit, spotřebitelského financování a bankovnictví, působí na trzích střední a východní Evropy a Asie.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web