PPF v pololetí stoupl zisk o dvě třetiny

Skupině PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, v prvním pololetí stoupl podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 98 milionů eur na 248 milionů eur (6,2 miliardy korun). Aktiva skupiny stoupla letos o 3,2 miliardy na 17,58 miliardy eur (440 miliard korun).

Petr Kellner
2.11.2012 15:38   |  

„Náš přístup k řízení aktiv a pasiv je poměrně konzervativní, proto i naše investice vedeme především k tvorbě dlouhodobé hodnoty. V minulém pololetí jsme pokračovali v nastoupené odvětvové a teritoriální diverzifikaci,“ komentoval výsledky finanční ředitel PPF Pavel Horák.

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci roku 2011 o 371 milionů eur a přesáhl k 30. červnu 4,8 miliardy eur (120 miliard korun).

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Má aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství, až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.


Čtěte také:

Kellnerova zlatá ruda se ztratila u Sachalinu

Kellner se zbavil Sazky. Vše má nyní v rukou Komárek

Kellner prodal další akcie Generali. Za 873 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web