PPF v pololetí stoupl zisk o dvě třetiny

Skupině PPF, jejímž hlavním akcionářem je nejbohatší Čech Petr Kellner, v prvním pololetí stoupl podle mezinárodních účetních standardů čistý zisk meziročně o 98 milionů eur na 248 milionů eur (6,2 miliardy korun). Aktiva skupiny stoupla letos o 3,2 miliardy na 17,58 miliardy eur (440 miliard korun).

Petr Kellner
2.11.2012 15:38   |  

„Náš přístup k řízení aktiv a pasiv je poměrně konzervativní, proto i naše investice vedeme především k tvorbě dlouhodobé hodnoty. V minulém pololetí jsme pokračovali v nastoupené odvětvové a teritoriální diverzifikaci,“ komentoval výsledky finanční ředitel PPF Pavel Horák.

Vlastní kapitál skupiny vzrostl proti konci roku 2011 o 371 milionů eur a přesáhl k 30. červnu 4,8 miliardy eur (120 miliard korun).

PPF je jednou z největších investičních a finančních skupin ve střední a východní Evropě. Má aktivity od bankovnictví a pojišťovnictví přes nemovitosti, oblast energetiky a těžbu nerostů či zemědělství, až po největší ruský obchodní řetězec se spotřební elektronikou. Působnost PPF sahá ze střední a východní Evropy přes Rusko až do Asie.


Čtěte také:

Kellnerova zlatá ruda se ztratila u Sachalinu

Kellner se zbavil Sazky. Vše má nyní v rukou Komárek

Kellner prodal další akcie Generali. Za 873 milionů

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Uber zaznamenal za půl roku ztrátu přes 31 miliard, doplácí na expanzi

Přední světový provozovatel alternativní osobní přepravy Uber zaznamenal v prvním pololetí ztrátu asi 1,3 miliardy dolarů (31 miliard korun) a ve druhém čtvrtletí jeho ztrátovost… více

Mobilní web