PPF zvažuje odepsání 65 milionů eur v řecké Piraeus Bank

PPF zvažuje odepsání 65 milionů eur v řecké Piraeus Bank
1. listopadu 2011 • 08:04
Půl roku po vstupu do čtvrté největší banky v Řecku manažeři investiční společnosti PPF zvažují, že investici za zhruba 65 milionů eur (asi 1,6 miliardy korun) odepíšou. Ve hře je i opačná varianta, podle níž by se PPF, ovládaná nejbohatším Čechem Petrem Kellnerem, zúčastnila navyšování kapitálu v bance, a tím by mohla výrazně zvýšit svůj akciový podíl ze současných 5,72 procenta. Píšou to dnešní Hospodářské noviny (HN).

„V tuto chvíli není jasné, která varianta zvítězí. O tom se stále debatuje,“ sdělil HN zdroj z PPF. Oficiálně se PPF nechce k rozhodování o řecké investici vyjadřovat. „Platí, že Řecko je stále významnou investiční příležitostí a náš podíl v Piraeus Bank je nohou ve dveřích, jimiž jsme schopni tuto příležitost zblízka sledovat,“ řekl HN mluvčí PPF Milan Tománek.

Od dubna ztratily akcie Piraeus Bank více než 75 procent své hodnoty. Před půl rokem byla cena jedné akcie 1,03 eura, v pondělí to bylo 22 eurocentů. Tržní kapitalizace banky tak klesla na 248 milionů eur. To oceňuje podíl PPF podle HN na zhruba 14 milionů eur. Ještě letos v dubnu ji přitom koupě 2,1 procenta akcií Piraeus Bank přišla na zhruba 24 milionů eur, píše list.

Kellnerův Polymetal míří do prestižního indexu FTSE 100

Řecký premiér Jorgos Papandreu minulý týden oznámil, že vláda zřejmě nakoupí akcie některých soukromých bank. Na to má připraveno zhruba 30 miliard eur, které by měly jít na stabilizaci bankovního sektoru. Šest největších řeckých bank, mezi něž se řadí i Piraeus Bank, drží aktiva v hodnotě 380 miliard eur a jejich kombinovaná tržní hodnota nyní dosahuje 3,5 miliardy eur, uvedl list.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!