Praha se stane technologickou centrálou Commerzbank

Česko se stane technologickým černým koněm ve struktuře německé Commerzbank. Prostřednictvím své nové dcery hodlá banka v Praze vytvořit středisko pro speciální IT služby využívané v rámci celosvětového fungování skupiny. Součástí záměru je i nábor desítek nových expertů.

Commerzbank
18.11.2015 12:03   |  

„Praha by se měla stát pro Commerzbank mezinárodní technologickou centrálou, je to dáno její strategickou polohou i dostatkem jazykově i odborně vybavených lidí. Perspektivně by z Německa i dalších zemí, kde působíme, mělo dojít k přesouvání části IT agendy do Prahy,“ uvádí šéf české Commerzbank Michael Krüger.

IT hub bude fungovat v rámci filiálky dceřiné firmy Commerz Systems, kterou banka v Česku založila letos na podzim. „Ze současných 150 zaměstnanců, které jsme sem přesunuli z Commerzbank, by se měl jejich počet v nejbližší době zvýšit o stovku,“ dodává Krüger. Na starosti bude mít vývoj aplikací, testování a provoz komplexních bankovních uživatelských programů.

„Jedná se o logický krok, kdy jsme se rozhodli pro založení společnosti Commerz Systems poskytující nám komplexní IT služby. Stejná společnost už nyní působí v Německu, kde pracuje více než tři sta zaměstnanců. Díky spojení sil a zaměření na nový model kompetencí očekáváme další růst společnosti,“ říká šéf Commerz Systems Gerald Mosner.

Commerzbank působí na českém trhu korporátního bankovnictví od roku 1992, v roce 2007 spustila německá banka na českém trhu projekt mBank zaměřený na drobnou klientelu. V loňském roce dosáhla banka na českém trhu zhruba čtvrtmiliardového zisku.


Čtěte také:

Commerzbank zdvojnásobila zisk, po osmi letech vyplatí dividendu

Commerzbank po osmi letech vyplácí dividendu, zisk vzrostl o čtvrtinu

Jaroslav Bukovský Autor: Jaroslav Bukovský redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Putinova návštěva Slovinska komplikuje cestu na Jadran, tvoří se kolony

Na středoevropských dálnicích začal jeden z nejvypjatějších víkendů roku. Nejenže na prázdniny vyrazili lidé z nejlidnatější německé spolkové země Bavorsko, ale v 9:00 se na… více

Mobilní web