Praha se zbavuje akcií ČSA

Hlavní město prodává 16 tisíc kusů akcií společnosti ČSA, podle primátora Bohuslava Svobody za ně získá do kasy 2,4 milionu korun. Zájem o ně má Český aeroholding.

 ČSA
6.11.2012 16:06   |  

„Je to vyprodávané portfolio akcií, které z nějaké nominální hodnoty klesly na nulu,“ konstatoval Svoboda.

Praha získala podíl v ČSA převodem z Fondu národního majetku v roce 1994. Až do roku 2010 činil 2,94 procenta, po navýšení základního kapitálu v témže roce, jehož se Praha nezúčastnila, poklesl podíl města na 1,53 procenta.

Celková jmenovitá hodnota akciového podílu se však nezměnila. Podle materiálu, který má E15.cz k dispozici, jde v současnosti celkem o 16 068 akcií o jmenovité hodnotě jedné akcie pět tisíc korun, což je celkem 80,34 milionu korun. Majetek ČSA odhadl nezávislý znalec, společnost E&Y Valuations, na 148,5 milionu korun. Většinu akcií Českých aerolinií, 95,69 procenta, drží od září právě Český aeroholding.

„Sázka na prodej zní rozumně. Budoucnost ČSA extra optimistická není a není důvod, proč by si mělo město akcie nechávat,“ sdělil serveru E15.cz analytik společnosti Cyrrus Jan Procházka. Metropoli i nadále zůstaly například akcie PPF banky, Pražské energetiky či Pražské plynárenské a dalších společností.


Čtěte také:

ČSA loni prodělaly čtvrt miliardy. Na vině jsou ceny paliv

Hotovo: vláda dotáhla vznik Českého aeroholdingu


České aerolinie loni hospodařily se ztrátou 241 milionů korun. Firma za negativním výsledkem vidí stoupající ceny pohonných hmot a splátky leasingu dříve nakoupených letadel. V roce 2010 dopravce vydělal 76 milionů korun před zdaněním.

Autor: čap

Komentáře

Čtěte také

Kyjev nám dluží 14,5 miliardy za dodávky na území rebelů, tvrdí Gazprom

Kyjev nám dluží 14,5 miliardy za dodávky na území rebelů, tvrdí Gazprom

Ukrajina dluží ruské státní společnosti Gazprom 600 milionů dolarů (14,5 miliardy korun) za dodávky plynu do východních částí země ovládaných povstalci. Uvedl to podle agentury… více

Komerční prezentace
Mobilní web