Vítek potvrdil krach jednání se Sazkou, ta prý s investory dál jedná

2.2.2011 17:43   |  

aktualizováno Mluvčí Sazky Zdeněk Zikmund dnes odpoledne sdělil, že jednání se všemi potenciálními partnery nadále pokračují, další informace však neupřesnil s tím, že budou zveřejněny až po ukončení jednání. Přesný termín, kdy se tak stane, zatím nezná.

Holding Synot naznačil, že má i nadále zájem pokračovat v jednáních týkajících se budoucnosti a oddlužení Sazky. „Za prioritní považujeme, aby Sazka nadále fungovala a byla zajištěna její finanční stabilita. Nyní vyčkáme, zda akcionáři nebo představenstvo společnosti vyzvou k předložení nových nabídek, které budou zcela transparentním způsobem předloženy a vyhodnoceny,“ řekl zakladatel holdingu Ivo Valenta. Dodal, že také počítá s další spoluprací se skupinou KKCG podnikatele Karla Komárka. Nabídka skupiny Penta podle mluvčího Martina Danka stále platí, původní návrh podle něj obsahuje rámcové parametry možné spolupráce a dalšího jednání.

Dnes se také objevily informace o tom, že by podnikatel Radovan Vítek a majitel skupiny Karel Komárek mohli postupovat v otázce vymáhání pohledávek společně. Podle serveru Aktuálně.cz se prý dnes v této věci lidé blízcí oběma miliardářům již sešli. Přizván měl být také zakladatel Synotu Ivo Valenta. Podle dostupných informací ale Vítek a Komátek nepřipravují žádný „byznys-plán“, jak dál se Sazkou.

Jedním z klíčových důvodů, proč došlo k „nečekanému“ spojení těchto podnikatelů, je zejména nedůvěra v osobnost generálního ředitele Sazky Aleše Hušáka.

Vítek potvrdil krach jednání se Sazkou

Miliardář Radovan Vítek dnes potvrdil krach jednání s loterijní firmou Sazka. Z neúspěchu jednání o osud Sazky, které hrozí insolvence, obvinil jejího šéfa Aleše Hušáka.

„Mohu potvrdit, že jednání se Sazkou o společné dohodě, která by zabránila hrozící insolvenci, krachla. Musím ocenit vstřícnost a konstruktivní přístup Martina Ulčáka, jehož návrhy na dohodu pro mě byly akceptovatelné. Přesto postoje Aleše Hušáka dohodu znemožnily,“ uvedl Vítek v prohlášení, které zveřejnil prostřednictvím své realitní skupiny CPI.

Vítek tvrdí, že je největším věřitelem Sazky. Dnes uvedl, že vlastní bankovní pohledávky za Sazkou v celkové hodnotě 1,45 miliardy korun, z nichž necelých 950 milionů korun je po splatnosti a úročeno vysokým sankčním úrokem. Vlastní prý také přes čtvrtinu dluhopisů, kterými Sazka financovala výstavbu vysočanské O2 areny. Právě kvůli vysokým splátkám za výstavbu O2 areny držitelům dluhopisů čelí Sazka problémům.

„Za těchto okolností i nadále trvám na svém návrhu na insolvenční řízení. Věřím, že dojde k vyhlášení insolvence a reorganizaci společnosti,“ uvedl dnes Vítek.

Městský soud v Praze dostal od Vítkovy firmy Moranda návrh na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou 17. ledna. Sazka ale Vítkovy pohledávky neuznává a tvrdí, že v insolvenční situaci není. K návrhu na na zahájení insolvenčního řízení se Sazkou se nově přihlásila se svou pohledávkou ve výši 4,625 milionu korun také společnost Fortis Bank SA/NV. Podle informací médií Sazka v pondělí nezískala souhlas držitelů dluhopisů s insolvenčním moratoriem, které by jí umožnilo tříměsíční ochranu před věřiteli.

Přátelská nabídka skupiny KKCG již neplatí

Další ze zájemců o investici v loterijní firmě, skupina KKCG, dnes oznámila, že její přátelská nabídka, kterou Sazce předložila v neděli už neplatí, své pohledávky chce skupina uplatňovat všemi dostupnými prostředky.

Komárkova skupina měla zájem postupovat v případu Sazky společně se Synotem. Majitel Synotu Ivo Valenta uvedl, že holding je připraven poskytnout finance v celkové výši až 2,8 miliardy korun, a to za podmínky upsání 66 procent akcií ve prostěch skupiny KKCG. Zbývajících 34 procentů by pak dle něj zůstalo v držení stávajících akcionářů.

„Bohužel jsme na naši nabídku neobdrželi jakoukoliv reakci. Vzhledem k tomu, že se jednalo o časově omezenou nabídku, pozbyla na platnosti,“ uvedl dnes Jiří Radoch, výkonný ředitel skupiny KKCG. Skupina dnes také oznámila, že se stává jedním z největších věřitelů Sazky s odkoupenými pohledávkami a dluhopisy v nezveřejněné výši, které bude uplatňovat snadardním způsobem v souladu s péčí řádného hospodáře všemi dostupnými prostředky.

Autor: čtk, sal, mkr

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web