Precedentní rozhodnutí texaského soudce: Bitcoiny jsou peníze

Americká komise pro cenné papíry SEC minulý měsíc zažalovala u texaského oblastního soudu jistého Trendona Shavera za podvody páchané s bitcoiny. Obhajoba byla postavená na argumentu, podle kterého nejsou bitcoiny oficiální peníze a měna regulovaná americkou legislativou a tudíž neměla komise sebemenší právo žalovat Shavera u soudu.

  bitcoin
18.8.2013 16:43   |  

Federální soudce Amos Mazzant nicméně vydal memorandum, podle něhož bitcoiny jsou de jure peníze a soud tedy může pokračovat. Podstatné je ale to, že americké právo je precedentní a Mazzant svým memorandem jeden takový precedens právě vytvořil.


Podrobnosti o aktivitách Trendona Shavera: Je to investiční pyramida, obviňuje americká komise bitcoinový fond


Jsou-li bitcoiny zákonné peníze, znamená to, že se na ně musí vztahovat i regulační měnová legislativa USA. Amerika je tedy možná na začátku procesu, který povede k oficiálnímu uznání bitcoinů.

Pro firmy, které s nimi obchodují, by to ale znamenalo nová a doposud nejspíše ani netušená pravidla. Regulátorům bude totiž nejspíše vadit zejména anonymita celého systému.

Článek vyšel na serveru Živě.cz


Čtěte také:

Bratři Winklevossovi mají nový byznysplán: s virtuální měnou bitcoin chtějí na burzu

Po hvězdném růstu prudký pád: panika srazila bitcoin o 80 procent

Digitální anarchie? Zavedené měny atakuje bitcoin

Autor: Jakub Čížek

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web