Precedentní rozhodnutí texaského soudce: Bitcoiny jsou peníze

Americká komise pro cenné papíry SEC minulý měsíc zažalovala u texaského oblastního soudu jistého Trendona Shavera za podvody páchané s bitcoiny. Obhajoba byla postavená na argumentu, podle kterého nejsou bitcoiny oficiální peníze a měna regulovaná americkou legislativou a tudíž neměla komise sebemenší právo žalovat Shavera u soudu.

  bitcoin
18.8.2013 16:43   |  

Federální soudce Amos Mazzant nicméně vydal memorandum, podle něhož bitcoiny jsou de jure peníze a soud tedy může pokračovat. Podstatné je ale to, že americké právo je precedentní a Mazzant svým memorandem jeden takový precedens právě vytvořil.


Podrobnosti o aktivitách Trendona Shavera: Je to investiční pyramida, obviňuje americká komise bitcoinový fond


Jsou-li bitcoiny zákonné peníze, znamená to, že se na ně musí vztahovat i regulační měnová legislativa USA. Amerika je tedy možná na začátku procesu, který povede k oficiálnímu uznání bitcoinů.

Pro firmy, které s nimi obchodují, by to ale znamenalo nová a doposud nejspíše ani netušená pravidla. Regulátorům bude totiž nejspíše vadit zejména anonymita celého systému.

Článek vyšel na serveru Živě.cz


Čtěte také:

Bratři Winklevossovi mají nový byznysplán: s virtuální měnou bitcoin chtějí na burzu

Po hvězdném růstu prudký pád: panika srazila bitcoin o 80 procent

Digitální anarchie? Zavedené měny atakuje bitcoin

Autor: Jakub Čížek

Komentáře

Čtěte také

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

T-Mobile zvažuje vytvořit TV stanici s příspěvky diváků

Mobilní operátor T-Mobile zvažuje rozšířit nabídku své internetové televize. Jednou z možností by mohla být stanice, jejíž program by byl významně složen z příspěvků veřejnosti… více

Komerční prezentace
Mobilní web