Předplacené platební karty míří do obchodních center

Pražská obchodní centra Chodov a Černý most se loni nechala zlákat a opustila koncept papírových dárkových poukázek na nákupy, místo nich nabízejí předplacené platební karty. Ke stejnému kroku se na konci loňského roku odhodlalo také OC Nový Smíchov. Ve srovnání s papírovými šeky je platební karta odolnější proti zničení a obchodním centrům nabízí větší šanci na návrat zákazníka.

MasterCard
13.3.2014 11:52   |  

„Systém předplacených karet úspěšně funguje. Prodávají se ve vysokých objemech a plní tak svoje cíle: zákazník se vrací k danému obchodníkovi,“ uvedl ředitel pro produktová řešení MasterCard Europe Matouš Michněvič.

„Hodnota námi prodaných dárkových karet jen od začátku prodeje se blíží částce jednoho milionu korun,“ upřesnila Iva Padevětová za OC Nový Smíchov.

Společnost MasterCard již delší dobu tvrdí, že v Česku existuje značný potenciál pro expanzi předplacených platebních karet. „V tuto chvíli spolupracujeme se zmíněnými nákupními centry a mnoha dalšími obchodníky v Čechách i na Slovensku,“ dodal Michněvič. Šance k využití karet je podle něj také například ještě v dopravě, v podobě studentských karet anebo pro lidi, kteří nemají běžný účet.

„Dárková karta nabízí pohodlný způsob platby, snadný přehled o stavu kreditu, možnost použití ve všech prodejnách akceptujících platební karty a inovativní vzhled s delší životností než papírové šeky,“ potvrdila marketingová manažerka společnosti Unibail-Rodamco, která provozuje obchodní centra Chodov a Černý most.


Čtěte také:

Platební karta jako jízdenka. Dopravci zvažují své možnosti

Zase bruselský šiml, myslí si o platební legislativě spotřebitelé

Polovina českých klientů si důvěru v banku spojuje s poplatky

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Česko na základě kvót přijalo osm uprchlíků, další tři odmítlo

Do Česka minulý týden přijela skupina osmi uprchlíků, které země musí přijmout z Řecka či Itálie na základě přerozdělovacích kvót schválených EU. Skupina běženců prošla… více

Mobilní web