Představenstvo Sazky se štípí, prý odchází předseda ČOV Jirásek

5.2.2011 17:05   |  

aktualizováno Předseda Českého olympijského výboru (ČOV) Milan Jirásek údajně rezignoval na členství v představenstvu loterijní společnosti Sazka. Informoval o tom dnes server motejlek.com. Tiskové odbory ČOV a Sazky tuto informaci však nepotvrdily.

Spekuluje se rovněž o brzkém odchodu dalších členů představenstva. Tento krok prý totiž zvažují rovněž předseda Pražské tělovýchovné unie a člen výkonného výboru ČSTV Karel Malý a předseda Českého svazu ledního hokeje Tomáš Král. Ti však dnes tyto informace popřeli. „O tom nic nevím, má rozhodnutí za mě nikdy nedělaly, ani o nich neinformovaly důvěryhodné zdroje,“ sdělil Král. Podobně reagoval také Malý. „Žádné takové stanovisko jsem neučinil,“ uvedl.

V představenstvu Sazky zasedají mimo nich jeho předseda a generální ředitel Sazky Aleš Hušák, Roman Ječmínek, Jaroslav Bernard a Jiří Laurenc.

Český olympijský výbor včera spolu s Orlem a Sdružením sportovních svazů ČR podal návrh na svolání mimořádné valné hromady Sazky. Akcionáři žádají změnu stanov, která umožní vstup strategického partnera do firmy, změny v řízení loterijní společnosti a odvolání Hušáka ze všech funkcí.

Výkonný výbor ČOV mluvil o nutnosti svolat mimořádnou valnou hromadu Sazky již 19. ledna, kdy doporučil jednat se všemi možnými finančními partnery, kteří nechtějí zachovat současné vedení Sazky. Vstup strategického partnera do Sazky musí vedle valné hromady schválit také věřitelé.

Autor: čtk, mkr

Komentáře

Čtěte také

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Pentagon používá ke koordinaci jaderných sil 40 let starý počítač

Americké jaderné síly stále používají zastaralé diskety a počítačové systémy ze 70. let. Jejich údržba přitom americké daňové poplatníky vyjde každoročně na zhruba 61 miliard… více

Komerční prezentace
Mobilní web