Přes sKarty se budou vyplácet i důchody, vyplývá ze smlouvy

Odstupující ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09) nemluvil pravdu, když tvrdil, že karta sociálních systémů, tzv. sKarta, se nebude týkat důchodců. Ze smlouvy mezi Českou spořitelnou a ministerstvem totiž plyne, že sociální kartu budou mít i důchodci. Česko se totiž zavázalo, že přes sKarty půjde 98 procent dávek včetně penzí, píše deník Dnes.

ilustrační foto
20.10.2012 10:28   |  

Jedinou výjimkou mají být dávky lidem v případech nenadálých živelních pohrom, dodává. Od kdy by měly důchody přejít na karty, se podle deníku ve smlouvě nepíše. Podle kontraktu se však stát bance zavazuje, že po dobu 12 let nebude nijak zpochybňovat funkce sKarty a nevyvine žádné úsilí k tomu, aby z kontraktu sešlo.


Čtěte také:

sKarta se týká i rodičů na rodičovské

V penzijní reformě je chyba


Smlouvu se spořitelnou podepsal ministrův náměstek, který sedí ve vazbě obviněný z podplácení. Premiér Nečas sice nyní říká, že se systém sKaret musí zrevidovat, ale to prakticky není možné. Nejdřív by se musely změnit zákony. A pak by zřejmě vše směřovalo k arbitráži, protože Česká spořitelna je odhodlána se bránit.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Komentář: Jaromír Nohavica selhává jako osobnost

Jaromír Nohavica nikdy nezaváhal jít s davem. I když měl v průběhu let několikrát možnost upozornit na nedostatky společnosti, rozhodl se je ještě prohloubit. více

Mobilní web