Příští rok by rakouské banky měly splatit 900 milionů eur státní pomoci

30.11.2010 15:13   |  

Rakouské ministerstvo financí podle agentury Bloomberg čeká, že tamní banky budou během roku 2011 schopny splatit 900 milionů eur státní pomoci. Poplatky ze státní záruky dosáhnou částky 237 milionů eur a na dividendách ze státní pomoci získá rakouský stát dalších 289 milionů eur.

Rakouské státní instituce poskytli dlužníkům celkem 5,9 miliardy eur na překonání dopadů globální finanční krize. Šlo zejména o posílení kapitálu předních rakouských bank, tedy Erste Group Bank AG, Raiffeisen Bank International AG, Bawag PSK Bank, Oesterreichische Volksbanken AG a Hypo Alpe-Adria Bank International AG. Státní instituce dále poskytly záruky na 21,2 miliardy eur bankovních dluhopisů.

Ministerstvo financí dále očekává, že obdrží dividendu z příjmů plynoucích ze státní podpory ve výši 289 milionů eur v příštím roce, a 237 milionů eur v poplatcích za záruky.

Autor: Pavel Daniel

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web