Prochorov levně vstoupil na kanadskou burzu

Společnost Intergeo, kterou ovládá Oneksim Group miliardáře a politika Michaila Prochorova, koupila kanadského těžaře mědi Mercator Minerals. Firmy se dohodly na spojení a vytvoření nového producenta barevných kovů pod jménem Intergeo Mining.

 Miliardář Michail Prochorov se svou sestrou Irinou
17.12.2013 8:48   |  

Akcionáři Intergea budou mít v nové firmě 85procentní podíl a akcionáři Mercatoru zbylých 15 procent. Jednou z podmínek kontraktu je zachování listingu spojené společnosti na burze v Torontu. Prochorov do společnosti údajně investuje sto milionů dolarů. Polovina pokryje dluhy Mercatoru a zbylá část půjde do projektů spojené společnosti.

Akvizice byla pro Prochorova výhodná, kapitalizace Mercatoru je nyní na minimu kvůli poklesu cen kovů. V roce 2011 firma stála 1,2 miliardy dolarů, nyní podle Prochorova její hodnota činí 25 milionů. „Koupili jsme unikátní společnost za velmi málo peněz. Myslím, že po spojení s Intergeem a stabilizaci trhu bude mít společnost hodnotu několika miliard,“ uvedl Prochorov.


Čtěte také:

Miliardář Prochorov chce vyrábět elektromobily

Michail Prochorov chce být černým koněm ruských prezidentských voleb

Autor: ulj

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web