Prochorov levně vstoupil na kanadskou burzu

Společnost Intergeo, kterou ovládá Oneksim Group miliardáře a politika Michaila Prochorova, koupila kanadského těžaře mědi Mercator Minerals. Firmy se dohodly na spojení a vytvoření nového producenta barevných kovů pod jménem Intergeo Mining.

 Miliardář Michail Prochorov se svou sestrou Irinou
17.12.2013 8:48   |  

Akcionáři Intergea budou mít v nové firmě 85procentní podíl a akcionáři Mercatoru zbylých 15 procent. Jednou z podmínek kontraktu je zachování listingu spojené společnosti na burze v Torontu. Prochorov do společnosti údajně investuje sto milionů dolarů. Polovina pokryje dluhy Mercatoru a zbylá část půjde do projektů spojené společnosti.

Akvizice byla pro Prochorova výhodná, kapitalizace Mercatoru je nyní na minimu kvůli poklesu cen kovů. V roce 2011 firma stála 1,2 miliardy dolarů, nyní podle Prochorova její hodnota činí 25 milionů. „Koupili jsme unikátní společnost za velmi málo peněz. Myslím, že po spojení s Intergeem a stabilizaci trhu bude mít společnost hodnotu několika miliard,“ uvedl Prochorov.


Čtěte také:

Miliardář Prochorov chce vyrábět elektromobily

Michail Prochorov chce být černým koněm ruských prezidentských voleb

Autor: ulj

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web