Prodeje polských bank se odkládají

10.11.2011 17:39   |  

Kredyt Bank v Polsku svého vlastníka zatím nezmění. Také nad prodejem banky Millennium se dosud vznáší otazník. Španělský peněžní ústav Santander, který měl spolu s americkým fondem Apax převzít polskou dceru belgické bankovní skupiny KBC, může pomalu připravovat odchod z transakce.

Španělé měli za Kredyt Bank nabídnout méně, než deklarovali v předběžné nabídce, píše deník Rzeczpospolita s odvoláním na osobu, jež zná pozadí jednání. Kromě toho Santander požaduje, aby si Belgičané ponechali část rizik spojených s hypotečními úvěry Kredyt Bank.

Také prodej banky Millennium, polské dcery portugalského domu Banco Comercial Português (BCP), může ztroskotat. O tento ústav projevily vážný zájem dva peněžní instituty – polostátní banka PKO BP a dceřiná firma UniCredit, banka Pekao. Mezi koupěchtivými jsou ale též francouzská BNP Paribas a italská Intesa. Finanční ředitel BCP Antonio Ramalho však již nyní ví, že do konce tohoto roku rozhodnutí o prodeji banky nepadne.

Autor: Aureliusz M. Pędziwol

Komentáře

Čtěte také

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy

O2 dostal pokutu za automatické dokupování dat, musí také změnit smlouvy aktualizováno

Český telekomunikační úřad vyměřil operátorovi O2 pokutu 4,5 milionu korun za automatické obnovování objemu dat zákazníkům i bez jejich výslovného souhlasu. Dodatečná data přitom… více

Mobilní web