Prodeje polských bank se odkládají

10.11.2011 17:39   |  

Kredyt Bank v Polsku svého vlastníka zatím nezmění. Také nad prodejem banky Millennium se dosud vznáší otazník. Španělský peněžní ústav Santander, který měl spolu s americkým fondem Apax převzít polskou dceru belgické bankovní skupiny KBC, může pomalu připravovat odchod z transakce.

Španělé měli za Kredyt Bank nabídnout méně, než deklarovali v předběžné nabídce, píše deník Rzeczpospolita s odvoláním na osobu, jež zná pozadí jednání. Kromě toho Santander požaduje, aby si Belgičané ponechali část rizik spojených s hypotečními úvěry Kredyt Bank.

Také prodej banky Millennium, polské dcery portugalského domu Banco Comercial Português (BCP), může ztroskotat. O tento ústav projevily vážný zájem dva peněžní instituty – polostátní banka PKO BP a dceřiná firma UniCredit, banka Pekao. Mezi koupěchtivými jsou ale též francouzská BNP Paribas a italská Intesa. Finanční ředitel BCP Antonio Ramalho však již nyní ví, že do konce tohoto roku rozhodnutí o prodeji banky nepadne.

Autor: Aureliusz M. Pędziwol

Komentáře

Čtěte také

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

WhatsApp chce zabít SMS, umožní firmám posílat zprávy přímo uživatelům

Když v roce 2014 Facebook za 22 miliard dolarů pohltil 50členný startup WhatsApp, byl to velký krok – aplikace už v té době byla celosvětově oblíbená a používalo jí přes půl… více

Mobilní web