Provozovatel O2 areny Bestsport je v insolvenčním řízení

31.3.2011 11:24   |  

aktualizováno Představenstvo akciové společnosti Bestsport, která provozuje multifunkční halu v pražských Vysočanech (O2 arenu), dnes podalo vlastní insolvenční návrh na společnost. Podle mluvčího Bestsportu Jana Tuny je důvodem podání návrhu aktuální situace Sazky, která je od úterý v úpadku. I po podání vlastního insolvenčního návrhu a následných krocích Bestsport dál plně pokračuje ve své činnosti a připravuje návrh na reorganizaci společnosti.

Městský soud v Praze po návrhu vedení společnosti dnes zahájil s Bestsportem insolvenční řízení, vyplývá to z údajů v insolvenčním rejstříku.

Důvodem podání insolvenčního návrhu je to, že Sazka je jak ručitelem závazků Bestsportu, tak i jejím největším věřitelem v souvislosti s financováním nákladů na výstavbu O2 areny. Bestsport i nadále v plném rozsahu plní své závazky, které má vůči obchodním partnerům, klientům, divákům a promotérům, dodal Tuna.

„I po podání vlastního insolvenčního návrhu a následných krocích Bestsport dál plně pokračuje ve své činnosti, uskutečňuje se příprava všech akcí uvedených v programovém kalendáři O2 areny. Ve spolupráci s pořadateli se plánují další akce, které budou oznámeny v nejbližší době,“ sdělil Tuna. Vstupenky na akce lze zakoupit prostřednictvím sítě Sazka Ticket u provozovatelů terminálů Sazky, na pobočkách České pošty a nově i každý pracovní den na pokladnách O2 areny, o víkendu pak v den konání.

Společnost Bestsport podle Tuny v roce 2010 vykázala zisk přes 62 milionů korun, který tak byl více než trojnásobný proti roku 2009. V roce 2010 se na programovém kalendáři O2 areny nejvíce podílel sport včetně ledního hokeje (41 procent), následovaly rodinné show (24 procent) a koncerty (23 procent). O2 arenu loni navštívilo téměř 620 tisíc diváků.

Sazka čelí problémům zejména kvůli vysokým splátkám za výstavbu O2 areny držitelům dluhopisů. Soud zatím nestanovil způsob řešení úpadku Sazky; má na to lhůtu do tří měsíců od rozhodnutí o úpadku. Soud vyzval věřitele, kteří dosud nepřihlásili své pohledávky, aby tak učinili do 30 dnů. Zatím se předpokládá, že soud povolí reorganizaci Sazky. Společnost by tak nadále fungovala podle soudem schváleného plánu, na jehož vypracování se obvykle podílejí věřitelé, dlužník i insolvenční správce.

V souvislosti se současnými problémy Sazky se spekulovalo o možném prodeji O2 arény, jejíž výstavba finančně zatížila Sazku nejvíce. V lednu se o koupi arény zajímal americký gigant Anschutz Entertainment Group (AEG), do jehož portfolia patří několik sportovních hal, arén a klubů, a v tomto ohledu se řadí ke světové špičce. Majitelem AEG je jedenasedmdesátiletý Philip Anschutz, kterého časopis Forbes řadí na 34. místo žebříčku nejbohatších Američanů, spoluvlastní mimo jiné hokejový klub NHL Los Angeles Kings nebo slavný basketbalový klub LA Lakers.


Čtěte také: Sazka arény si prý začala všímat americká AEG, Vítek získal další dluhopisy


Zájemci o halu byli na začátku tohoto roku minimálně dva. Nabízeli prý Sazce více než dvě miliardy korun. „Jsou tam velice silné zkušenosti s provozováním hal. Není to jenom obchodní zájem. Byla zahájena konkrétní jednání,“ uvedl v lednu předseda Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV) Pavel Kořan.

Bestpsort vlastní z 99,932 procenta Občanské sdružení Zelený Ostrov, zbylých 0,068 procenta patří Sazce. Ta v současnosti čelí problémům plynoucím mimo jiné z nutnosti vysoké splátky za výstavbu O2 areny držitelům dluhopisů.

Autor: čtk, mediafax sal, foto E15

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web