Průměrná sazba hypoték v červenci nepatrně vzrostla

Průměrná úroková sazba hypoték v Česku v červenci přerušila tak sérii pěti poklesů v řadě a nepatrně stoupla. Údaj 1,88 procenta se však oproti historickému minimu liší jen o jedinou setinu. Vyplývá to z dat Fincentra Hypoindexu. Index sleduje od roku 2003 průměrnou úrokovou sazbu hypoték v ČR bez ohledu na dobu fixace.

 Ilustrační foto
17.8.2016 6:57   |  

Během prvního prázdninového měsíce si sjednalo hypoteční úvěr 7615 lidí, což je po lednu druhý nejnižší počet v letošním roce. Proti minulému měsíci jsou nižší i objemy. V červenci byly sjednány hypoteční úvěry za 15,225 miliardy korun. Jde o třetí nejnižší objem letošního roku.

„Sazby během července stagnovaly, lídři hypotečního trhu nepřišli s výraznými změnami a akční nabídky menších bank prakticky jen dohánějí největší hráče,“ uvedl hlavní analytik Fincentra Josef Rajdl. Obvyklé prázdninové zpomalení by podle něj mohlo plynule přejít v nižší objemy v závěru roku, kdy se banky začnou více soustředit na změny, které je čekají od prosince v souvislosti s nabytím účinnosti zákona o spotřebitelském úvěru.

Objemy a počty hypoték sice v červenci klesly, ale zvýšila se průměrná výše hypotéky, která se zase přiblížila ke dvěma milionům korun. V průměru si lidé půjčovali 1,999405 milionu korun, což je druhá nejvyšší částka za letošní rok.


Čtěte také:

Banky přitvrdí vůči hypotečním klientům, zpřísní požadavky pro půjčky

Průměrná sazba hypoték klesla na rekordní minimum

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web