Průměrný Čech zaplatil za služby bank nejméně za poslední rok - 180 Kč

Průměrný klient zaplatil ve druhém čtvrtletí 2015 za užívání bankovních služeb 180 korun, což je o čtyři koruny méně než v prvním kvartále. Tehdy šlo o nejvyšší částku od začátku sledování ukazatele, tedy od září 2000. Současná hodnota je nejnižší za poslední rok.

 ilustrační foto
21.7.2015 14:04   |  

Data vyplývají z Klientského indexu, který sestavuje server Bankovnipoplatky.com. „Snížení mohlo být vyvoláno sníženou aktivitou klientů. Skončily povánoční výprodeje a nezačaly ještě letní dovolené a s tím spojené výběry ze zahraničních bankomatů či bankomatů cizích bank. V tomto čtvrtletí se také zvýšil zájem od respondentů nízkonákladových kont, zatímco doposud převládali klienti především velkých bank,“ uvedl server.

Pořadí nízkonákladových účtů se ve druhém čtvrtletí příliš nezměnilo. U nejlevnější Equa bank se průměrné náklady běžného účtu snížily o korunu na sedm korun za měsíc. Na druhé místo se dostala mBank s mKontem, kde klienti průměrně měsíčně zaplatili 27 Kč. Následovala Air Bank s malým tarifem (41 Kč), Fio s běžným účtem (42 Kč) a ERA s online účtem (82 Kč).

Server sleduje podrobně chování klientů. Nejde tedy jen o to, u jaké banky jsou, ale hlavně kolikrát danou službu užijí. Díky tomu je celkový poplatek klienta ovlivněn nejen tím, jak drahou banku má, ale především tím, jak se v ní chová.

Pokud je někdo aktivní, tak v průměrně drahé bance platí měsíčně stokoruny. Jestliže někdo banku prakticky neužívá, tak i v drahé bance se může dostat pod 100 korun měsíčně.


Čtěte také:

Fyzická dostupnost bank se zhoršuje. A nonstop linek je poskrovnu

Výběry z bankomatů slábnou, roste obliba placení kartou


Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017 aktualizováno

Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých… více

Komerční prezentace
Mobilní web