Průzkum: Čtvrtina Čechů nemá finanční rezervu na nečekané výdaje

Čtvrtina Čechů disponuje finanční rezervou nad 50 tisíc korun, podobný počet lidí nemá úspory žádné. Vyplývá to z průzkumu úvěrové společnosti Cofidis. Celkem 13 procent dotazovaných má na náhlé výdaje rezervu nad 50 tisíc a zhruba stejný počet nad 100 tisíc korun. U třetiny činí obnos na nečekané výdaje maximálně 20 tisíc korun.

 ilustrační foto
26.7.2015 12:20   |  

Nejlépe jsou na nečekané výdaje připraveni lidé kolem padesátky. Alespoň 50 tisíc korun má našetřeno více než třetina z nich. Čím je člověk mladší, tím nižší jsou obvykle jeho úspory. Nejméně naspořeno tak mají pro tyto účely lidé do 26 let. V jejich případě je to však dáno i tím, že ještě necítí potřebu šetřit a jejich příjmy bývají nižší.

Průzkum dále potvrdil, že při tvorbě finanční rezervy hraje významnou roli vzdělání. Zatímco rezervu aspoň 50 tisíc korun má více než třetina dotazovaných s vysokoškolským diplomem, u lidí se základním vzděláním je to 13 procent. Žádnou rezervu nemá přes 40 procent z nich.

Ve srovnání se zbytkem republiky jsou výrazně lépe zabezpečeni obyvatelé Prahy. Z hlediska pohlaví přiznávají větší úspory pro případ nečekaných výdajů muži. Společnost Cofidis se specializuje na poskytování spotřebitelských úvěrů. Průzkum provedla mezi 500 respondenty.


Čtěte také:

Českým domácnostem by bez příjmu vystačily úspory jen na tři měsíce

S úsporami Čechů ve třetím čtvrtletí zahýbaly výdaje za dovolenou

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Tykač by koupí OKD ovládl českou těžbu uhlí, varuje analytik

Zájem finančníka Pavla Tykače o koupení černouhelné OKD dává logiku, shodují se analytici. Upozorňují především na Tykačovy dobré informace z oboru, které má díky své skupině… více

Komerční prezentace
Mobilní web