První privátní banka má v Praze pobočku

7.6.2011 16:41   |  

Rakouská privátní banka Gutmann otevřela v Praze svou pobočku. Jde o první privátní banku, která otevřela v Praze standardní pobočku zahraniční banky. Pražská pobočka bude má šestičlenný tým, který se bude do dvou let snažit získat alespoň 100 klientů.

„Zájemce o služby privátní banky Gutmann musí disponovat investičním majetkem ve výši alespoň jeden milion eur. Pro perspektivní klienty, kteří svůj majetek teprve budují, je hranice pro otevření účtu půl milionu eur,“ uvedl ředitel pražské pobočky Tomáš Končický.

Plán pražské pobočky počítá s maximálně padesáti klienty na jednoho poradce. Podle Končického nebude banka prodávat jednotlivé produkty ale svůj servis, který ušije každému klientovi na míru.


Čtětě také: Banky si brousí zuby na privátní klienty, ve hře je 370 miliard


O ukrojení z koláče privátního bankovnictví se snaží čím dál víc bank, včetně těch univerzálních. Přitom potenciál českého trhu není nevyčerpatelný. Podle banky ČSOB je v Česku 17 tisíc klientů schopno investovat deset milionů korun. Privátní bankovnictví využívá v současné době 8500 klientů.

Hlavními tuzemskými hráči na trhu privátního bankovnictví jsou Česká spořitelna, Komerční banka, ČSOB a UniCredit. O zvýšení svého podílu se snaží Raiffasenbank, podle které je v správě privátního bankovnictví pouze pětina potenciálních aktiv. Zbytek mají klienti buď v zahraničí anebo na běžných účtech u velkých bank.

Autor: Zdeněk Pečený

Komentáře

Čtěte také

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Nizozemská vláda chce zrušit fosilní auta, mají je nahradit elektromobily

Jen 15 procent všech prodaných automobilů v Nizozemsku budou v roce 2025 tvořit elektromobily. Návrh na omezení fosilních aut tak podle ministra ekonomiky nedává smysl. více

Mobilní web